Vajcia sú veľmi krehké a je známe, že je možné ich veľmi ľahko rozbiť. Toto vajce je však iné. Celých 1 000 rokov zostalo takmer neporušené a jeho stav prekvapil archeológov i všetkých naokolo. Zdá sa vám to neuveriteľné? Nuž, je to skutočne pravda. 

Foto od Facebook

Aj keď samozrejme nie je vhodné na konzumáciu, tak je úctyhodné, že prežilo 10. storočí! Objavili ho počas nedávnych vykopávok v Izraeli. Vykopávky boli vedené v meste Yavne a archeológovia hľadali artefakty z byzantskej éry. Zaujímavé bolo miesto, kde sa toto vajce našlo, pretože celý ten čas bolo v žumpe, vďaka čomu sa napokon zachovalo v tak dobrej kondícii. 

Žumpy v tej dobe neslúžili len na vykonávanie potreby, ale ľudia v nich skladovali aj odpadky. A medzi nimi bolo aj toto vajíčko. Archeológovia tvrdia, že nie je až také neobvyklé nájsť rovnako staré pštrosie vajíčka, no s oveľa tenšími škrupinami a výrazne viac poškodené. Nájsť slepačie vajce z toho obdobia je však veľmi zriedkavé

Vajce však malo prasklinu na spodnej časti, cez ktorú z neho unikol takmer celý obsah. Avšak, zo žĺtka sa predsa len niečo zachovalo pre budúcu analýzu DNA. Archeológovia sú z tohto nálezu ohromení a s nimi aj celý svet. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.