21. storočie je ideálny čas na experimentovanie so svojím módnym štýlom, pretože vám umožňuje kombinovať mnoho rôznych módnych trendov a vyjadrovať tým svoju osobnosť. Aj keď je vždy najlepšie byť sám sebou, tak v móde predsa len existujú určité jednoduché pravidlá, ktoré musíte, resp. mali by ste dodržiavať. Dôležité sú pritom aj detaily, ktoré dokážu zničiť celý vzhľad! Ak chcete vyzerať štýlovo a atraktívne, mali by ste venovať pozornosť aj tým najmenším chybám, ktoré muži dodnes robia. A aké to sú?

Príliš dlhé alebo príliš krátke sako

Pánsky oblek je určite neoddeliteľnou súčasťou štýlového muža a často obsahuje sako. Tento kus oblečenia môže celý vzhľad rozbiť, takže si ho vyberajte múdro. Platí to aj pre kabáty, pri ktorých je dôležité, aby ich dĺžka pokrývala dĺžku saka.

Značkové tričká

Áno, nosenie značkových tričiek môže byť veľmi lákavé, ale je ľahké svoj výzor nimi pokaziť. Niektorí muži si totiž myslia, že nosenie značkových tričiek je jediný spôsob, ako ukázať kvalitu vlastného šatníka, ale väčšinou to neplatí. Je oveľa atraktívnejšie vidieť muža v jednoduchom tričku, ale ak trváte na tom, že musí byť značkové a značku má byť vidieť, skúste nájsť niečo s menšími logom. Menej je totiž niekedy viac, čo platí aj v tomto prípade.

Kúpa vhodnej veľkosti nohavíc

Či už nosíte džínsy, retro nohavice alebo iný štýl nohavíc, je nevyhnutné, aby vám dobre padli! Aký je zmysel nakupovať džínsy, ktoré sú napríklad príliš dlhé? Niektorí muži si môžu myslieť, že to spôsobí tak, že ich nohy vyzerajú tenšie, ale v skutočnosti to naozaj nevyzerá práve najlepšie. Nohavice, ktoré sú zas príliš široké, taktiež nie sú dobrou voľbou. 

Tielko pod košeľou

Nie je prúser nosiť tielko, pokiaľ ho nie je vidieť. Muži vedia, že je dôležité chrániť košeľu pred potom a škvrnami, ale spodné tielko sa považuje za spodnú bielizeň, takže podľa pravidiel etikety by nemalo byť viditeľné. Ak si však chcete rozopnúť košeľu, mali by ste si zvoliť tielko s výstrihom do V.

Príliš veľa doplnkov

Všetci máme sklon to občas preháňať s doplnkami, ale ako povedal Coco Chanel: „Predtým, ako opustíte dom, pozrite sa do zrkadla a zoberte si jednu vec.“ Je to skvelá rada a najlepší spôsob, ako dosiahnuť želaný efekt, je minimalizovať množstvo doplnkov.

Ponožky v sandáloch

Väčšina z nás predpokladá, resp. by si želala, že tento trend už vymrel, ale muži na to majú vlastný názor. Sandále patria najmä na pláž a vhodné sú aj počas veľmi horúcich dní. Mali by ste ich však nosiť bez ponožiek.

Príliš veľa farieb

Môžete mať radi farby, nie je na tom nič zlé, no vždy sa uistite, že toho nie je až príliš. Žlté nohavice, ružová košeľa, červené sako a zelené tenisky oblečené naraz nie je práve najlepší nápad. Taktiež obliekanie základných farieb je vždy lepšie ako nosenie ostrých farieb, pretože budete vyzerať sofistikovanejšie a lepšie. A ak chcete ukázať pop farebný odtieň, zvoľte si napríklad farebné ponožky alebo iný farebný detail.

Oblek a tenisky

Trocha slobody v módnom priemysle je vždy vítaná, ale nerobte takú chybu, že si obujete tenisky k obleku. Nejde len o to, že to nedáva zmysel – koniec koncov, tenisky sú koncipované na iné účely ako oficiálne udalosti -, ale pravdepodobne to zničí vašu šancu vyzerať elegantne a atraktívne. Uistite sa, že máte niekde v dome ukrytý aspoň jeden pár takejto oficiálnej obuvi.

Tričko v nohaviciach

Zasunutie trička do nohavíc alebo teplákov veru nevyzerá dobre. V skutočnosti bude v takom prípade aj mladý chlap vyzerať ako muž stredného veku. Samozrejme, že z každého pravidla existuje aj nejaká výnimka a v tomto prípade je tou výnimkou spodné tielko, ktoré nosíte pod košeľou, tie totiž do nohavíc pokojne zasuňte.

Správna kravata

Bez toho, aby o tom vedeli, nosia mnohí muži nesprávnu kravatu. Kravata sa totiž vyberá najmä podľa typu tela. Najprv venujte pozornosť dĺžke kravaty – nemala by zakrývať až pracku na opasku, ale skôr by ju mala zdôrazňovať. Druhou častou chybou je šírka kravaty, ktorá je často veľmi široká. Všeobecne platí, že kravata by mala byť široká 7,5 cm až 9,5 cm. Aj tento odevný kúsok je veľmi dôležitý.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.