Ako je možné, že ešte dnes, v roku 2017, existujú ľudia, ktorí popierajú existenciu holokaustu. Nikto nesmie ignorovať obrovské množstvo dôkazov, ktoré ho potvrdzujú. Či už sú to koncentračné tábory, písomnosti alebo očití svedkovia.
1. Počet Židov sa znížil o tretinu

V roku 1939 žilo v Európe viac ako 16 miliónov Židov. Na konci druhej svetovej vojny ich bolo až o tretinu menej. Nacisti mali veľmi dobrý prehľad o počte židovských obyvateľov v Európe. Ich cieľom bolo dostať sa na celkový počet – nula.
2. Plynové komory

Po skončení vojny boli plynové komory jedným z dôkazov likvidácie Židov. Napriek tomu, že sa ich Nemci snažili ku koncu vojny zničiť, nepodarilo sa im všetky zdemolovať. Nikto nepochyboval o tom, že miestnosti so vzduchotesnými dverami boli určené na usmrcovanie plynom. Ďalším dôkazom boli pozostatky hydrogén kyanidu, ktorý sa nachádzal po stenách komôr. Ide o komponent cyklónu B, ktorý je smrteľne jedovatý.
3. Zoznam spopolnených ľudí

Administratívny pracovník Karl Bischoff z Auschwitzu v liste z 28. júna 1943 uviedol zoznam ľudí, ktorých telá v ten deň spálili. Za jeden deň v jednom koncentračnom tábore išlo o 4 756 židovských obyvateľov. V priemere spopolnili denne približne 2 500 ľudí. Na kremáciu využívali zariadenie, ktoré bolo určené na kremáciu iba jedného tela. Pre zefektívnenie spopolňovania a urýchlenie práce dávali do zariadenia štyri až päť ľudí naraz. Podľa niektorých spisov príležitostne vložili do zariadenia až osem tiel.
4. Fotografie jám na spopolňovanie

Počas niektorých dní vyvraždili Nemci toľko ľudí, že ich ani v zariadení na kremáciu nestíhali všetkých spopolniť. Vtedy vykopali obrovské jamy, do ktorých nahádzali všetky mŕtve telá a zapálili. Smutným dôkazom sú fotografie. Ten, kto ich vyniesol z koncetračného tábora podstúpil obrovské riziko. Nacisti väčšinu fotografií zničili. Jediné, ktoré unikli na verejnosť boli na filme, ktorý prepašoval jeden z väzňov v tube od zubnej pasty.
5. Reinhardove tábory smrti

Spoločný názov pre tri koncentračné tábory na juhu Poľska – operácia Reinhard. Išlo o tábory Treblinka, Belzec a Sobibor. Napríklad v Auschwitze mali niektorí väzni šťastie a namiesto smrti ich čakali “iba” nútené práce. V táboroch operácie Reinhard nemal tekéto štastie nikto. Každý, kto do nich vošiel bol odúdený na smrť. V každom z táborov sa neskôr našli masové hroby. Spojenecké vojská v roku 1943 zachytili telegram s celkovým počtom mŕtvych. Zakódovaný odkaz sa podarilo rozlúštiť až v roku 2001. V liste sa uvádzalo: Belzec: 434 508 mŕtvych, Sobibor: 101,370 mŕtvych. Treblinka: 713,555 mŕtvych. Do konca vojny len v týchto táboroch zahynulo približne 2 milióny ľudí.
6. Denník Anny Frankovej

Tažko uveriť tomu, že dodnes žijú ľudia, ktorý tvrdia, že denník Anny Frankovej je iba čistý podvrh. Väčšina ľudí by takéto vyhlásenia ignorovala. Holandská vláda sa rozhodla odhaliť pravdu a preverila pravosť denníka. Vládni znalci analyzovali denník a dospeli k záveru, že ide o skutočný originál. V celom denníku je evidentný iba jeden rukpis a obsahovo zodpovedá písaniu mladého dievčaťa. Atrament a papier, ktorý používala pochádzali z konca 40. rokov 20 storočia. Ak by ho písala po skončení vojny, bolo by extrémne náročné ich zohnať.
7. Svedkovia maskaru Babi Yar

TIP! : Úžasná kniha z prostredia Osvienčimu teraz s 15% zľavou . Do obchodu ←
Jeden z najhorších masakrov v histórií holokaustu aj celého ľudstva. Za jeden deň zahynulo 33 771 Židov. Takmer nikto neprežil. zachránilo sa iba zopár ľudí, ktorí predstierali svoju smrť. Okrem toho tieto obete nie sú jediní svedkovia masakra. Niektorí Nemci, ktorí sa podieľali na tomto hormadnom vyvražďovaní vypovedali na súde a ich verzia sa stotožňovala s tou, ktorú rozprávali obete. Nemecký šofér nákladného auta Hofer vypovedal, že obete masakra boli donútené ležať na už mŕtvych telách. Nacisti každého potom zastrelili strelou do hlavy. Bez rozdielu. Deti mohli byť pri matkách ale zastrelili ich rovnako.
Prečítajte si viac zaujímavostí a faktov o holokauste.
Prechádzaju texty jazykovou kontrolou? Je tam veľa preklepov.
Neprechádzajú, autori popri štúdiu na strednej škole nemajú čas štylizovať články ktoré na rýchlo preložia cez Google prekladač.
Holokaust sa netýkal iba ,,židovských obyvateľov” ako sa píše v článku.
V koncentračnom tábore sa nachádzali Rómovia, politický väzni, ruský zajatci, ludia inej sexuálnej orientácie.
Celkovo sa v koncentráku mohol ocitnúť každý kto nesúhlasil s režimom.
V tej šestke je asi chyba. “Atrament a papier, ktorý používala pochádzali z konca 40. rokov 20 storočia.” Malo to byť asi z konca 30. rokov, nie? 😀 Len pre presnosť. 🙂