Existuje rozšírené presvedčenie, že pekná tvár je vždy to, čo ľudia chcú vo filmoch vidieť. To však nie je účel filmu a takmer vždy sa nájdu herci, ktorí musia vyzerať zle. To však ale neznamená, že sú to škaredí ľudia. Dnes sa zameriame na tie postavy, ktoré si zahrali veľmi nepekné postavy. Sú to obzvlášť zaujímavé postavy, pretože pre získanie konkrétnej role museli v prvom rade preukázať veľký talent a nielen krásu. To však neznamená, že aj dobre vyzerajúci ľudia nehrali škaredé postavy.

Emma Thompson v Harry Potter a väzeň z Azkabanu

Emma Thompson je jednou z najlepších anglických herečiek, ktoré sme doteraz mali možnosť vidieť. Je tiež jednou z mála ľudí, ktorí môžu s hrdosťou povedať, že získali dvojnásobnú nomináciu na Oscara (v roku 1993). Táto štýlová a elegantná dáma sa ale kvôli postave v Harry Potterovi musela výrazne zmeniť, aby si zahrala učiteľku veštenia.

Gwendoline Christie v hre o tróny

Je ťažké uveriť, že herečka, ktorá hrala Brienne z Tarthu, je v skutočnosti taká elegantná. Gwendoline Christie je vo vzťahu s módnym návrhárom Gilesom Deaconom. Aby sa herečka čo najviac zžila so svojou postavou, začala nosiť unisex oblečenie a zmenila aj svoj vzhľad. Musela dokonca tvrdo trénovať, pretože cieľom bolo tiež nabrať svalovú hmotu.

Jared Leto v Mr. Nobody

Jared Leto je jedným z tých vzácnych a veľmi talentovaných hercov „chameleónov“, ktorí sú schopní zahrať si takmer každú postavu. Za pár sekúnd dokáže prejsť z Jokera, ktorého sme videli v Suicide Squad, na trans-ženu z The Dallas Buyers Club. V snímke Mr. Nobody hral Nema, teda 118-ročného muža, ktorý bol posledným smrteľníkom na Zemi.

Taryn Manning v Orange Is the New Black

Možno si pamätáte Taryn Manningovú pre jej úlohu Mimi vo filme Križovatka, kde hrala po boku Britney Spears. Pre svoju úlohu Tiffany v seriáli Orange Is the New Black však úplne zmenila svoj vzhľad. A keď hovoríme úplne, tak tým myslíme úplne. Veď pozrite sa na obrázok vyššie a pochopíte o čom píšeme.

Rooney Mara vo filme Muži, ktorí nenávidia ženy

Herečka Rooney Mara je známa svojimi veľmi jemnými črtami tváre a jej krása je veľmi často komentovaná. Keď však prijala úlohu hrať Lisbeth Salanderovú vo filme Muži, ktorí nenávidia ženy, musela dramaticky zmeniť svoj vzhľad. Všetky piercingy postavy, ktoré ste videli na obrazovke, boli skutočné. Mara sa rovnako ako jej ďalší kolegovia zaviazala, že bude vyzerať presne ako postava z knihy.

Hilary Swank v Chlapci neplačú

Hilary Swank očarila Hollywood svojou postavou transrodového chlapca Brandona Teenu vo filme Chlapci neplačú. Pri príprave na úlohu sa herečka celý mesiac vydávala za muža. To spôsobovalo, že aj jej susedia dokonca uverili, že chlapec, ktorý prichádzal a vychádzal z jej domu, bol jej brat. Vďaka úžasnému výkonu, ktorý predviedla, získala množstvo ocenení,  vrátane Oscara za najlepšiu herečku.

Marion Cotillard v La Vie en Rose

Okrem toho, že je Marion Cotillard herečkou, je aj modelkou pracujúcou pre značku Dior, takže jej krása a jemnosť sú akoby jej ochrannou známkou a je ťažké ich spochybniť. Aby si však zahrala slávnu francúzsku speváčku Edith Piaf, oholila si časť hlavy a obočia, ktoré potom dokreslili očnou linkou. Okrem toho sa herečka zhrbila, aby dosiahla Piafovu výšku. Vďaka svojmu výkonu získala Oscara za najlepšiu herečku.

Naomi Grossman v American Horror Story: Freak Show

Naomi Grossman sa stala známou po tom, čo si zahrala Pepper v American Horror Story: Asylum, aj keď príbeh jej postavy bol skutočne vyrozprávaný v snímke American Horror Story: Freak Show. Aby herečka priviedla k životu túto zvláštnu postavu, musela okrem holenia hlavy stráviť veľa hodín s vizážistkami a nosiť niekoľko protéz. 

Chris Hemsworth v Avengers: Endgame

Chris Hemsworth hral Boha hromu vo všetkých častiach filmu The Avengers. Ďaleko od obrazu kulturistu musel pre tento konkrétny film nosiť špeciálny tučný oblek, ktorý vážil približne 30 kilogramov. Je to preto, že jeho postava Thora sa rozhodla opustiť svoju rolu superhrdinu a žiť iný život. Dni začal tráviť väčšinou hraním videohier a prejedaním sa.

John Travolta v Hair spray

Johnovi Travoltovi sa podarilo zlomiť nejedno srdce po tom, čo hral typického rebelantského dospievajúceho chlapca v Grease. Je zrejmé, že zistenie, že si zahrá ženu s pár kilami navyše, bolo pre väčšinu ľudí obrovským prekvapením. Každý deň pred natáčaním musel spolu s produkčným tímom stráviť asi 4 hodiny tým, že ho pretvárali na hlavnú postavu filmu Hairspray. Áno, toľko trvalo, kým John Travolta „pribral“ 30 kilogramov pomocou tučného obleku a 5 silikónovými protézami.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.