Zvýšená viditeľnosť LGBTQ+ a väčšia otvorenosť hercov k ich sexualite vedie k tomu, že herci sú viac autentickí na verejnosti. Čoraz viac nám ukazujú, že bez ohľadu na ich orientáciu sú skvelými hercami a dokážu zahrať čokoľvek. Prinášame obľúbené postavy, ktoré hrajú LGBTQ+ herci, ktorých výkony nás rozosmiali, rozplakali alebo čokoľvek medzi tým.

1. Jim Parsons

Zdroj: Brightside

Obľúbený herec stvárnil gay aktivistu Tommyho Boatwrighta vo  filme The Normal Heart pre HBO. Parsons je sám gay a povedal, že si začal uvedomovať, aká dôležitá bola táto rola pre neho samého.

2. Andrew Scott

Zdroj: Brightside

Populárny britský herec Andrew Scott si zahral majiteľa gay kníhkupectva Gethina vo  filme Pride o queer aktivistoch v Spojenom kráľovstve. Scott sám priznal, že je gay v roku 2013. Povedal však, že na filme sa mu páčilo, že queer ľudia sú oslavovaní za ich „láskavosť, statočnosť a súcit“.

3. Joe Locke

Zdroj: Brightside

18-ročný Joe Locke hrá hlavnú úlohu Charlieho Springa v populárnom novom seriáli Netflix Heartstopper. Sladký, romantický seriál zaznamenáva začínajúci románik medzi Charliem a jeho spolužiakom Nickom Nelsonom. Locke je  sám gay a jeho stvárnenie tínedžerského milostného príbehu spôsobilo, že fanúšikovia na celom svete si jeho postavu zamilovali. O šou povedal: „Je to také skvelé, že existuje príbeh, v ktorom môžeme mladším queer deťom ukázať, že si zaslúžia šťastie.“ 

4. MJ Rodriguez

Zdroj: Brightside

Trans herečka MJ Rodriguez hrala ako Blanca Evangelista v úspešnom seriáli FX Pose, ktorý sa zapísal do histórie, keďže v ňom účinkovalo veľké množstvo členov LGBTQ+ hereckého obsadenia. MJ sa potom zapísala do histórie, keď bola prvou transgender herečkou, ktorá vyhrala Zlatý glóbus – za rolu v seriáli získala cenu za najlepšiu herečku v dramatickom televíznom seriáli.

5. Dan Levy

Zdroj: Brightside

Dan Levy spolu so svojím otcom Eugenom Levym vytvoril populárnu komédiu Schitt’s Creek. V ňom hrá Davida, muža, ktorého sexualita je premenlivá, no na konci série sa oženil so svojím partnerom Patrickom. 

6. Jonathan Groff

Zdroj: Brightside

Jonathan Groff povedal, že v skutočnosti jeho rola v Look mu pomohla prijať sám seba. Aj po coming oute roky bojoval so svojou identitou. Potom bol obsadený v šou hrať gay postavu a byť na natáčaní s mnohými ďalšími gaymi mu pomohlo zamilovať sa do toho, kým je.

7. Sasha Lane

Zdroj: Brightside

Sasha Lane hrá Bobbi v novom seriáli BBC/Hulu Conversations With Friends. Herečka hovorí, že „Milujem toho, koho milujem“ a že láska k nej nie je obmedzená pohlavím.

8. Megan Fox

Zdroj: Brightside

Superstar Megan Fox hrala hlavnú úlohu bisexuálnej stredoškoláčky Jennifer v horore/komédii Jennifer‘ Body z roku 2009 . Film má kultový charakter, najmä medzi queer divákmi a to z dobrého dôvodu. V rozhovore z roku 2011  samotná Fox povedala, že „nemá v mysli žiadnu otázku o tom, že je bisexuál“.

9. Rupert Everett

Zdroj: Brightside

Rupert Everett stvárnil Georga, homosexuálneho najlepšieho priateľa postavy Julie Robertsovej vo filme Svadba môjho najlepšieho priateľa z roku 1997. V tom čase boli LGBTQ+ herci, ktorí hrali postavy s rovnakou sexualitou ako oni vzácnosťou. V tom čase si myslel, že to bude pre neho koniec hrať túto rolu, no namiesto toho to bol „bod úplnej zmeny“ – ukazuje, že byť otvorený o tom, kto ste, môže mať úžasné výsledky.

10. Tessa Thompsonová

Zdroj: Brightside

V komiksoch Marvel je Valkyrie bisexuálna a má vzťah so ženou. To sa však vo filmoch doteraz nevyskytovalo, takže Tessa Thompson (ktorá je sama bisexuálka) tlačila na režiséra filmu, aby to zahrnul. Tessa však potvrdila, že v novom filme Thor: Love and Thunder, Valkyrie skutočne bude prezentovať svoju skutočnú sexualitu. Tessa potvrdila, že miluje mužov aj ženy a priznala, že má šťastie, pretože rodina jej to uľahčuje – „je to zadarmo a môžete byť čímkoľvek, čím chcete“.

Kto je váš obľúbený herec z tohto zoznamu? Pomohol ti niekedy film prijať a milovať sám seba?

 

Zdroj

Daniela Banská
Zdravím, moje meno je Daniela. Študujem masmediálne štúdia v Bratislave. Keby si ma poznal vedel by si, že som cieľavedomá, zodpovedná a vždy pozitívne naladená.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.