Každý rok smerujú milióny turistov do Thajska. Hľadajú idylické pláže, najkrajšie útesy na potápanie alebo priezračnú vodu na kúpanie. Ak sa neviete rozhodnúť, ktoré ostrovy navštíviť, prinášame vám krátku inšpiráciu.

Koh Lipe

Ide o mimoriadne populárny ostrov, ktorý leží približne 70 kilometrov od pobrežia Thajska v Adamanskom mori. Ide o veľmi malý ostrov, ktorý pešou chôdzou pochodíte za pol dňa.

Koh Tup

Inými slovami tiež Tup patrí medzi štyri pobrežné ostrovy v provincií Krabi. Počas hlavnej sezóny tu stretnete množstvo turistov. Nie je to žiadným prekvapením, ostrov ponúka skvelé možnosti na plávanie, fotografovanie a šnorchlovanie.

Ostrovy Racha : najlepšia alternatíva namiesto Phuketu

Ostrov je veľmi podobný slávnemu Phuketu. Na rozdiel od neho tu nájdete oveľa väčší pokoj. Nachádza sa 2 kilometre od Phuketu a často ho turisti navštívia vrámci jednodňového výletu. Na ostrove však môžete aj prenocovať.

Koh Chang: alternatíva namiesto Koh Samui

Popularita tohto ostrova každým rokom rastie, ale ešte stále nedosahuje tú, ktorú má Koh Samui alebo Phuket. Na ostrove nájdete pieskové pláže, vodopády, džungľu a nádhernú divokú prírodu.

Koh Pha Ngan: miesto, kde zažijete najlepšie žúrky

Kto by nepoznal Koh Pha Ngan – pekný ostrov pri východnom pobreží, kde sa konajú tie najlepšie párty pod holým nebom. Namiesto stien budú okolo vás palmy. Cez deň môžete pozorovať v azúrovo-modrej vode korytnačky.

Koh Tao: miesto, kde sa naučíte potápať sa

Na tento ostrov sa dostanete za dve hodiny loďou z ostrova Koh Samui alebo Koh Pha Ngan. Práve vďaka jeho odľahlej polohe tu nájdete len veľmi málo turistov. Skalnatý ostrov je prvotriednym miestom na potápanie.

Koh Nang Yuan

V blízkosti Koh Tao sa nachádza maličký ostrov Koh Nang Yuan. Je veľmi obľúbenou cieľovou destináciou potápačov. Často ho turisti navštívia vrámci jednodňového výletu. Na ostrove sa môžete ubytovať iba v jednom rezorte, a tak, ak plánujete na ostrove prenococvať, ubytovanie si musíte rezervovať s veľkým časovým predstihom.

Koh Mak

Koh Mak je veľmi malý ostrov bez výraznejších kopcov. Je ideálny pre lenivejších turistov, ktorí si chcú iba v pokoji oddýchnuť na pláži. Na ostrove sa môžete ubytovať prevažne v lacných bungalovoch. Na ostrove môžete okrem vylihovania na pláži absolovať aj cyklotúru cez kokosovníkové plantáže.

Koh Tarutao

Ko Tarutao je jedným z päťdesiatich ostrovov, ktoré tvoria Národný park Tarutao. Vzhľadom na to, že ide o národný park, nenájdete tu množstvo rezortov, barov ani ciest. V podstate je tu veľmi málo možností ako sa zabaviť. Ostrov zaujme skôr tých, ktorých láka stanovanie alebo milujú prírodu.

Koh Phi Phi

Nádherný ostrov je rozdelený na oblasť plnú rezortov a na časť s nádhernou prírodou. Bohužiaľ z veľkej časti ostrov utrpel počas prudkého rozvoja turizmu, ktorý spôsobil film Pláž. Po zverejnení názvu ostrova, kde sa film natáčal, nekontrolovane rýchlo stavali developeri nové hotely a rezorty. Napriek tomu, že počas hlavnej sezóny je ostrov preplnený turistami, stále ostáva jedinečným miestom. Kto môže, vylezie na skaly a sleduje západ slnka. Bohužiaľ, neplánujte si túto aktivitu ako súčasť romatického večera. Spolu s vami bude západ slnka sledovať ďalších zopár sto ľudí.

zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.