V predchádzajúcej časti sme vám predstavili prvých päť pláží, ktoré sú považované za najkrajšie na Sardínii. Dnes pokračujeme s ďalšou päticou miest, ktoré si nenechajte ujsť pri svojich potulkách po ostrove.

Spiaggia del Principe – úkryt pred svetom

lonelyplanet.com, Image by elisalocci / iStock / Getty Images
lonelyplanet.com, Image by elisalocci / iStock / Getty Images

Sardínske pobrežie Costa Smeralda je obľúbenou destináciou celebrít, ktoré sa tam plavia na svojich jachtách. Ak chcú mať aspoň trošku súkromia od fotografov a zvedavých fanúšikov, zamieria do jednej zo zátok. Jednou z najobľúbenejších je práve pláž Spiaggia del Principe. Oblasť Costa Smeralda je veľmi obľúbená aj medzi talianskymi turistami, ktorých tu v mesiacoch júl a august stretnete pomerne veľa.

Cala Goloritzè – raj pre horolezcov

lonelyplanet.com, Image by Gabriele Prato / iStock / Getty Images
lonelyplanet.com, Image by Gabriele Prato / iStock / Getty Images

V južnej časti zálivu Golfo di Orosei sa nachádza zátoka Cala Goloritzè, ktorá vás očarí na prvý pohľad – azúrové more, vápencové skaly a množstvo zelene. Rajom pre horolezcov je skala Aguglia, ktorá sa týči nad plážou do výšky 148 metrov.

Golfo di Orosei – tip na výlet loďou

lonelyplanet.com, Image by Travelstock44 - Juergen Held / The Image Bank / Getty Images
lonelyplanet.com, Image by Travelstock44 – Juergen Held / The Image Bank / Getty Images

Záliv Orosei je 40 kilometrový pás pobrežia plný malých zátok, jaskýň a zálivov, ktoré pôsobia skutočne pohľadnicovým dojmom. Prejsť sa po tomto pobreží peši alebo ho preskúmať loďou, bude nezabudnuteľným zážitkom pre každého cestovateľa.

Cala Brandinchi – s exotickým nádychom

lonelyplanet.com, Image by ominojarre / iStock / Getty Images
lonelyplanet.com, Image by ominojarre / iStock / Getty Images

Nepochybne najkrajším miestom spomedzi pláží San Teodora je pláž Cala Brandinchi, ktorú nazývajú turisti „malé Tahiti“. Mäkký piesok a tyrkysová voda sú obklopené množstvom borovicových stromov. Na svoje si prídu aj milovníci vtákov, ktorí práve tu môžu pozorovať voľne žijúce plameniaky, volavky a rybáriky.

La Maddalena – pre milovníkov ostrovčekov

lonelyplanet.com, Image by Nick Ledger / AWL Images / Getty Images
lonelyplanet.com, Image by Nick Ledger / AWL Images / Getty Images

La Maddalena je národný park, ktorý pozostáva z viacerých ostrovov a ostrovčekov. Jedným z nich je samotný ostrov s rovnakým menom ako celý národný park – La Maddalena. Táto turistická oblasť  s množstvom pláží je ideálnym miestom pre výlety loďou.

zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.