Žijeme vo svete, kde niektorí majú viac ako ostatní. Zdravie a milujúca rodina – možno by ste tieto veci nenazvali privilégiami, lebo sú pre vás normálne. Existujú však ľudia, ktorí by to chceli. Toto je 10 neviditeľných výsad, ktoré si ľudia nevšímajú, napriek tomu, že ich majú. 

1. Tečúca voda 24/7

2. Nákup potravín bez toho, aby ste museli zvažovať ceny

3. Možnosť výberu medzi vakcínami proti Covid-19

V niektorých krajinách nemajú prístup k žiadnej vakcíne. V bohatých krajinách ako je USA majú možnosť vybrať si, ktorú vakcínu chcú, no napriek tomu sa odmietajú zaočkovať. 

4. Mať milujúcich rodičov v zdravom manželstve

5. Cestovanie

V tejto kategórií existuje množstvo privilégií. Niektoré pasy umožňujú ľuďom cestovať takmer kamkoľvek. V prípade žien, sú mnohé krajiny pre nich nebezpečné. Rovnako možno považovať za privilégium aj to, že s bielymi ľuďmi sa zaobchádza lepšie ako s ľuďmi tmavej pokožky.

6. Študovať na vysokej škole

7. Vydať sa/oženiť sa za koho chceš

8. Žiť v národe, kde polícia skutočne absolvuje prísny výcvik a je naučená používať smrtiacu silu ako poslednú možnosť

9. Ísť v detstve k zubárovi

10. Víkendové voľno

Čo považujete vy za privilégium? 

ZDROJ

fotografie: boredpanda.com 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.