Množstvo obľúbených kúskov je nebezpečnejších ako si myslíme. Ak si neberieme oblečenie na materiál, ak si kúpime okuliare od pouličného predavača a dbáme skôr na výzor než na pohodlie, následky môžu byť vážne zlé.
Toto je zoznam vecí, ktoré by ste si nemali kupovať, alebo by ste pri nich mali byť opatrní.

1. Modré plavky

V prípade, že kupujete deťom plavky, siahnite po výrazných farbách (červená, žltá,…) – veľmi dobre ich vidno vo vode. Je lepšie vyhýbať sa modrým plavkám, a to nielen v prípade detí. Človek je v nich vo vode takmer neviditeľný a ani vám nemusíme hovoriť, prečo je to nebezpečné.

2. Príliš úzke legíny

Pravidelné nosenie môže viesť k podráždeniu kože. Legíny sú vyrobené z hustého materiálu a sú veľmi tesné. Keď ste v pohybe, látka sa trie o vašu citlivú kožu.
Nehovoriac o tom, že keď sa v nich spotíte, je veľká pravdepodobnosť, že sa tam začnú množiť baktérie. Preto sa odporúča prať ich po každom použití.

3. Niektoré “oversized” veci

Nielen priliehavé oblečenie môže byť nebezpečné. Veľké a ťažké svetre môžu spôsobovať problémy vášmu krku a chrbtu. Široké rukávy vám držia ruky v neprirodzenej polohe, čo môže viesť k napínaniu svalov vo vašom tele.
Keď si niekto dá na hlavu obrovskú kapucňu, musí namáhať krk, ak sa chce niekam pozrieť. Ak ju má, naopak, dole, môže ho nepríjemne ťahať na hrdle.

4. Slnečné okuliare bez špeciálneho označenia

Hlavný význam slnečných okuliarov je ochrana. Ochrana očí pred nebezpečným ultrafialovým žiarením, nielen pred svetlom zo slnka. Ak vaše okuliare nemajú označenie UV 400, neposkytnú vám maximálnu možnú ochranu.
UV ochrana sa nemeria stupňom tmavosti sklíčok. Čierne okuliare môžu narobiť viac problémov: rozšíria sa vám zreničky a ak nemajú žiadny UV filter, spôsobia vám nepekné problémy.

5. Niektoré letné pokrývky hlavy

Jedným z hlavných poslaní čiapok je, že vás majú chrániť pred slnkom. A šiltovky naozaj nie sú tým najlepším kandidátom, pretože vám nezakrývajú uši ani krk.
Ak napriek tomu chcete nosiť šiltovky, natrite si nechránené miesta opaľovacím krémom. Mimochodom, slamené a široké klobúky takisto nie sú dobrou voľbou, pretože prepúšťajú slnečné lúče.

6. Puzdrová sukňa

Žena vyzerá v puzdrovej sukni veľmi elegantne, no pri chôdzi jej spôsobuje nemalé ťažkosti. Výsledkom je zmena v držaní tela, ktorá môže viesť k bolestiam chrbta. Neľahkou úlohou je aj sedieť a pokrčiť kolená, čo si opäť odnesie len jej chrbát.

7. Uväzovanie za krkom

Oblečenie, ktoré sa viaže za krkom, naň vyvíja obrovský tlak (najmä ak máte väčšie prsia). Človek je preto v nepohodlnej polohe, kde je hlava naklonená dopredu a plecia sú skrčené.

8. Bambusové výrobky

Prírodná bambusová látka je tvrdá a drsná. Aby ju zjemnili, používajú množstvo chemikálií. A keďže sú všetky toxické, sú nebezpečné pre naše prostredie.

9. Hrubé silonky

Kvôli treniu dochádza k podráždeniu pokožky, čo spôsobuje vyrážky a mozole. Ďalším problémom sú prsty na nohách – tým, že sú silonky príliš tesné, stavajú prsty do neprirodzenej polohy.

10. Gladiátorky

Obľúbený trendy kúsok nie je len nepohodlný, môže spôsobiť aj zranenie. Narúšajú tok krvi, čo môže viesť k opuchu alebo problémom s kŕčovými žilami. Je v poriadku ich nosiť, len to nerobte každý deň.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.