Guinessová kniha rekordov bola vytvorená v roku 1955. Už viac ako šesť desaťročí ľudia hľadajú najrôznejšie spôsoby a veci ako by sa do nej zapísali aj oni. Od bizarností ako najväčší vankúšový boj cez človeka, ktorý sa snažil si do úst napchať rekordný počet slamiek, zapísať sa do nej môže každý kto pokorí svetový rekord.

Každý rok sa chce do knihy zapísať asi 50 tisíc ľudí, no podarí sa to len asi 6 tisícom ľudí. Prinášame vám niekoľko svetových rekordov, ktoré sú tak absurdné a zvláštne, že vás prekvapia.

 

 1. Žena z talianskeho Milána rozdrvila svojim stehnami 3 melóny za 14,65 sekundy.
 2. Viac ako 400 slamiek si do úst vložil bez pomoci rúk Nemec z Bavorska.
  Foto: playbuzz.com
  Foto: playbuzz.com

   

 3. Najväčší vankúšový súboj mal 6261 účastníkov a odohral sa v USA v roku 2015.
 4. Zanietený počítačový hráč po trojdňovom maratóne World of Warcraft zomrel od únavy. Viac ako 100 hráčov virtuálne navštívilo katedrálu v hre, kde sa uskutočňoval jeho pohreb.
  Foto:mmosite.com
  Foto:mmosite.com

   

 5. Kalifornský muž a žena sa zapísali do Guinessovej knihy rekordov tak, že muž zo svojej nosnej dierky vyfukoval cukríky marshmallows zo vzdialenosti 5,46 metra do úst ženy.
 6. V roku 2007 sa zapísal do knihy rekord kedy muž rozbil hlavou 46 drevených záchodových mís. Trvalo mu to 1 minútu.
 7. V Indii namerali najdlhší necht na ruke. Mal 909,6 cm.
  Foto:dailymail.co.uk
  Foto:dailymail.co.uk

   

 8. Najväčšia zbierka túb zubných pást v počte 2037 kusov bola zaznamenaná v USA.
 9. Počas 3 minút bolo otvorených 6 pivových fliaš. Na tom by nebolo nič zvláštne keby neboli otvorené pomocou helikoptéry.
 10. Najväčšia žuvačková bublina bola nafúknutá v USA a mala priemer 50,8cm.

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.