Koloseum či Veľký čínsky múr sú pôsobivé pamiatky, ale po ich navštívení má človek často pocit, že sú dosť preceňované. V tomto zozname si ukážame významné a zaujímavé architektonické výtvory ľudstva z čias minulých, ktoré stoja za navštívenie.

Meenakshi Amman chrám v juhovýchodnom indickom štáte Tamil Nadu je pomenovaný podľa hinduistickej bohyne Pavarti Avatar Meenakshi. Vo vnútri chrámu nájdete viac ako 33 tisíc sôch.

www.kuriositas.com
www.kuriositas.com

Najväčší v skale vyrezávaný Buddha v Leshan v Číne meria 71 metrov. Táto stavba je naozaj impozantná a jej návšteva by mala patriť do itineráru každého vášnivého cestovateľa.

whyy.org
whyy.org

Veľká mešita v Mali je skutočný architektonický základ. Bola postavená v roku 1907 a ide o najväčšiu stavbu postavenú z bahnovej hmoty.

cestovanie.aktuality.sk
cestovanie.aktuality.sk

Jedným zo siedmich divov sveta, kolos Rodosu, bol jedným z najvyšších ľudskou rukou postavených štruktúr sveta.

www.dailymail.co.uk
www.dailymail.co.uk

Hittite Empire je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Je známy pre svoje sfingy a tabuľky s klinovým písmom.

www.pinterest.com
www.pinterest.com

Chaing Rai Wat Rong Khun, tiež známy ako Biely chrám je jeden z mála budhistických chrámov v Thajsku, ktorého návšteva je bezplatná.

www.thousandwonders.net
www.thousandwonders.net

Hlavný hraničný priechod medzi Francúzmi a španielskymi štátmi je Peyrepertuse, opustená pevnosť. Jej poloha na vrchole je vraj nepreniknuteľná.

www.la-placette.fr
www.la-placette.fr

Jedným z mála miest, kde je potrebné špeciálne povolenie miestneho vodcu k vstupu do pakistanského Derawar Fort je málo známe. Tento architektonický skvost stredného východu má 30 metrov vysoké steny a cesta sem trvá 4 hodiny z mesta Bahawalpur.

historum.com
historum.com

Stari most, pôvodne postavený v roku 1566 osmansko-tureckým architektom, je jednou z najcennejších pamiatok v Bosne a Hercegovine.

en.wikipedia.org
en.wikipedia.org

Najväčší budhistický chrám na svete je jednoznačne indonézsky Borobudur chrám, ktorý je dodnes využívaný ako budhistické pútnické miesto.

www.pinterest.com
www.pinterest.com

Zdroj: list25

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.