Mestá a krajiny z celého sveta zavádzajú karantény, čo znamená, že mnohí z nás sú nútení zostať doma. Ale pobyt doma nemusí byť vôbec nudný! A to aj preto, že mnoho múzeí teraz ponúka príležitosť navštíviť ich bez toho, aby ste opustili pohodlie svojej vlastnej postele. Ak ste nikdy nemali možnosť navštíviť niektoré z týchto 12 svetoznámych múzeí, tak teraz to môžete napraviť.

Google Arts and Culture sa spojil s niekoľkými stovkami múzeí a galérií z celého sveta, aby priniesol všetkým virtuálne prehliadky a výstavy niektorých z najznámejších miest na svete. Pozrieť si môžete také skvosty ako Guggenheimovo múzeum v New Yorku, Van Goghovo múzeum v Amsterdame či Britské múzeum v Londýne. A tu je už zoznam 10 svetoznámych galérií, v ktorých si teraz môžete urobiť virtuálne prehliadky:

Britské múzeum, Londýn

Nachádza sa v samom srdci Londýna a umožňuje vám pozrieť si rôzne historické obdobia a objavovať napríklad aj egyptské múmie. Tiež tu môžete vidieť stovky ďalších artefaktov, takže si nenechajte ujsť svoju šancu!

Guggenheim múzeum, New York

Je známe najmä pre svoje úchvatné točivé schodisko. Pozrieť si tam môžete neuveriteľné umelecké diela z rôznych historických období vrátane impresionistickej, postimpresionistickej, modernej a taktiež súčasnej.

Rijksmuseum, Amsterdam

Je to ikonické múzeum, kde nájdete majstrovské diela zo zlatého holandského veku. Krásne priestory a diela od takých umelcov ako Vermeer a Rembrandt vám zabezpečia krásne strávený čas. Prečítajte si viac o Amsterdame.

Národné múzeum moderného a súčasného umenia v Soule

Ide o jedno z najpopulárnejších múzeí v Kórei a teraz sa tam môžete dostať aspoň takto. Virtuálna prehliadka národného múzea vás prevedie šiestimi poschodiami súčasného kórejského a medzinárodného umenia. Je sa na čo pozerať.

Múzeum Pergamon, Berlín

Je to jedno z najväčších múzeí v Nemecku, aj preto rozhodne má čo ponúknuť. V tomto historickom múzeu v Berlíne  sa nachádza množstvo antických artefaktov, ako je napríklad slávna babylonská brána Ishtar a samozrejme oltár Pergamon.

Van Goghovo múzeum, Amsterdam

Kde inde si pozrieť diela tohto svetového umelca, ak nie v tomto múzeu, kde sa nachádza jeho najväčšia zbierka. Nájdete tam viac ako 200 obrazov, 500 kresieb a viac ako 750 osobných listov.

MASP, Sao Paolo

Je to špeciálne múzeum, ktoré je moderné a neziskové zároveň. Prvé svojho druhu v Brazílii. Nachádza sa tam vyše 10 000 diel v podobe malieb, sôch, fotografií či kostýmov z rôznych historických období.

Národné múzeum antropológie, Mexico City

V tomto prípade ide o fascinujúce múzeum, ktoré je venované predhispánskemu dedičstvu Mexika a je domovom rôznych zaujímavých artefaktov archeológie a histórie. Nenechajte si ujsť šancu putovať cez všetkých 23 výstavných miestností, ktoré zobrazujú celý rad starovekých predmetov, dokonca aj niektoré zo starovekej mayskej civilizácie.

Musée d’Orsay, Paríž

V tejto parížskej galérii sa nachádzajú desiatky známych diel francúzskych umelcov, ktorí žili a pracovali od roku 1848 do roku 1914. Pozrite si diela od svetoznámych umelcov ako Monet, Gauguin či Cézanne. Viac o Paríži. 

Galéria Uffizi, Florencia

Táto galéria v talianskej Florencii je domovom umeleckej zbierky jednej z najslávnejších rodín mesta – de’Medicis. Teraz sa každý môže prechádzať cez krásne haly, ktoré navrhol Giorgio Vasari špeciálne pre Cosimo I de’Medici už v roku 1560.

 

 

Zdroj, Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.