Ako odstrániť nepríjemné žmolky z vášho oblečenia, oživiť farby na šatách či zabezpečiť, aby vám gombíky neodpadávali „na počkanie“? Toto všetko sú bežné každodenné problémy, ktoré dokážete vyriešiť veľmi ľahko. Pýtate sa ako? Prečítajte si nasledujúce rady a veľmi rýchlo to zistíte.

Vložte do sušičky kúsky ľadu

Dajte kocky ľadu do sušičky a nastavte stredný program na 15 minút. Kocky ľadu sa roztopia a premenia na paru, ktorá pomôže odstrániť všetky malé nečistoty v podobe textilného prachu či iných, ťažko odstrániteľných malých nečistôt z oblečenia.

Zbavte sa žmolkov z oblečenia obyčajnou žiletkou

Po danom kuse oblečenia sa však pohybujte žiletkou opatrne, aby ste do neho náhodou neurobili dieru. Žmolky následne odstráňte napríklad valčekom na to určeným.

Použite paru na to, aby ste šiltovke vrátili pôvodný tvar

Možno to vyzerá trochu nebezpečne, ale naozaj to funguje. Vezmite menší hrniec a prevarte v ňom vodu. Zmenšite plameň na čo najmenší a na vrch položte čiapku alebo klobúk. Para postupne narovná všetky záhyby.
Vyblednuté oblečenie obnovte soľou
Po vložení oblečenia a saponátu do práčky pridajte 150 gramov soli. Okrem obnovenia farieb tým môžete zabrániť aj vyblednutiu farieb nových odevov. Soľ je tiež účinným odstraňovačom škvŕn, najmä škvŕn od krvi, plesní a potu.

Obnovte biele oblečenie
Bielidlo pre domácnosť (chlórnan sodný) sa často používa ako posilňovač alebo bielidlo bielizne. 
Zapnite a zazipsujte šaty predtým, ako ich vložíte do práčky
Tým zabránite tomu, aby zips zachytil iný odev a gombíky zas zachránite pred ich odtrhnutím.
Použite dentálnu niť na to, aby vaše gombíky vydržali dlhšie
Častý problém s gombíkmi sa dá vyriešiť ľahko. Použite na to dentálnu niť a prišite ich ňou. Ľahkému odpadávaniu gombíkov tak môžete zabrániť.
Odstráňte zápach topánok práškom na pečenie
Do topánky vysypte aspoň jednu polievkovú lyžicu prášku na pečenie. To však záleží od veľkosti topánky. Ak je väčšia, tak môžete dať viac prášku.
Na vyžehlenie golierov na košeli použite žehličku na vlasy
Je to dobrý tip pre prípad, že sa ponáhľate a nechce sa vám kvôli golierom zapínať klasická žehlička. Len dajte pozor na to, aby ste nespálili golier.
Spojte detský šampón s bavlnou
Vložte svoje oblečenie do nejakej misy alebo umývadla a naplňte vlažnou vodou, do ktorej pridáte detský šampón. Nechajte pôsobiť polhodinu. Oblečenie následne zviňte a položte na uterák, musí byť vlhké. Následne ho rozviňte a nechajte vysušiť.
Zdroj, Foto: Brightside.com
Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.