V kuchyni trávia ženy i niektorí muži veľa času a niekedy aj ten najmenší trik vám dokáže uľahčiť aj spestriť život. Takýchto zaujímavých tipov existuje viacero a my sme pre vás pripravili 10. Veríme, že aspoň niektoré z nich budete praktizovať a splnia svoj účel.

Vajíčka vložte do horúcej vody, aby ste ich potom ľahšie olúpali

Zrejme všetci sa už stretli s vajíčkom, ktoré sa po uvarení veľmi ťažko lúpalo. Existuje však jednoduchý trik, ktorý vám uľahčí túto činnosť. Vajcia dajte do vody až vtedy, keď vrie a nie do studenej vody. Akonáhle sú uvarené, doprajte im studený „kúpeľ“ a následne ich olúpte.

Použite paličky na krájanie zemiakov

Ak nechcete celý zemiak pokrájať, tak ho vložte medzi 2 drevené paličky a nakrájajte ho. Paličky vám nedovolia odrezať ho úplne. Vznikne z toho aj na oko veľmi pekné jedlo, ktoré môžete napr. niečim naplniť.

Dajte si pomarančovú kávu

Je pekné prebudiť sa pri šálke dobrej kávy. Ale môžete si urobiť ešte lepšiu verziu tohto ranného nápoja. Vezmite pomaranč a vyberte jeho vnútro, aby kôra vyzerala ako šálka. Následne vložte lyžicu kávy a pridajte prevarenú vodu. Počkajte chvíľu, kým bude káva dobre pripravená a môžete si vychutnať úžasne lahodný nápoj.

Kuracie nugetky v hriankovači? Prečo nie

Ak nechcete piecť svoje nugetky na masle alebo oleji, existuje perfektné riešenie. Napichnete ich na drevené tyčinky a jednoducho si ich pripravte v hriankovači. 

Na pečenie šťavnatého kurčaťa použite melón

Existuje viacero receptov na prípravu chutného kurčaťa a toto je jeden z nich. Ak nabudúce kúpite melón, nevyhadzujte jeho kôru. Namiesto toho ju použitie namiesto misky, následne kurča okoreňte a vložte do rúry. Vynikajúca večera je po upečení pripravená!

Vyčistite svoju špachtľu

Táto pomôcka je v kuchyni veľmi užitočná a aj často používaná. Môžete ju vyčistiť bez toho, aby ste hľadali špeciálny čistiaci prostriedok. Bielidlo vám s tým rado pomôže. Vezmite 2 šálky vody a pridajte lyžicu bielidla. Nechajte špachtľu v tejto zmesi približne 24 hodín a výsledok už uvidíte.

Čokoládové koláče z roztopenej zmrzliny

Čokoládový koláč si dokážete pripraviť sami bez toho, aby ste trávili hodiny v kuchyni. Vezmite roztopenú čokoládovú zmrzlinu, pridajte trochu múky a nalejte to do pekáča. Potom pečte v rúre alebo dokonca v mikrovlnnej rúre. Ak nemáte radi čokoládovú, tak môžete samozrejme použiť aj iné zmrzliny.

Potravinovú fóliu skladujte v mrazničke

Plastové obaly či potravinové fólie je niekedy veľmi ťažké rozbaliť tak, aby zostali v celku a neporušené. No aj na tento problém existuje riešenie. Tieto fólie jednoducho skladujte v mrazničke a verte, že vám to uľahčí odbaľovanie.

Oživte citrón tak, že ho namočíte do vody

Citróny môžu veľmi rýchlo vyschnúť, najmä ak ich necháte na slnku. Ak sa vám to stane, tak ich skúste nechať v miske s vodou po dobu 2 hodín a opäť sa stanú šťavnatými.

Zabráňte zhnednutiu avokáda

Nie vždy použijete celé avokádo naraz. Jedna jeho časť tak ostane nespotrebovaná a po čase zhnedne. Aby ste sa tomu vyhli, tak ho jednoducho uložte do misky spolu s cibuľou a hnednutiu sa vyhnete.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.