Ak využívate hotel, tak možno viete, že zamestnanci vám poskytnú služby navyše, ak o to požiadate. Musíte však vedieť o čo presne žiadať. Možno vám to neposkytne každý hotel, ale tie najlepšie by mali, pri zahraničných je to už takmer štandardom. A o aké služby ide?

Pomôžu vám s naplánovaním zásnub

Zamestnanci vám pomôžu aj so zásnubami. Nájdu vám ideálne miesto pre tento moment alebo jednoducho ukryjú prsteň do jedla. Stačí sa opýtať a vedzte, že poväčšine prípadov budú ochotní vám s týmto pomôcť.

Prezradia vám všetky najzaujímavejšie miesta v meste

Zamestnanci hotela poznajú mesto veľmi dobre, čo znamená, že vám prezradia ktoré miesta sa oplatí vidieť. Častokrát poznajú aj také, kde nie je veľa ľudí či prezradia vám napríklad najlepšie miesto v meste pre romantické pozorovanie západu slnka.

Zabezpečia vám lístky na podujatia

V prípade, ak ste sa tešili do divadla, ale zistili ste, že lístky sú vypredané, aj s týmto vám pomôžu zamestnanci hotela. Často majú kontakty a uzavreté dohody s rôznymi podnikmi. Môže ísť o čokoľvek, od rezervácii miesta v reštaurácii až po vstupenky na rôzne podujatia.

Poskytnú vám opatrovateľku pre dieťa

Ak ste v hoteli s deťmi a chcete si niekde vyraziť, no nemáte nikoho kto by sa o nich za ten čas postaral, nemusíte sa obávať. Veľa hotelov má kontakt na spoľahlivé opatrovateľky, ktoré vám dokážu zabezpečiť starostlivosť o dieťa.

Dajú vám do izby osobné predmety ako fotografie

Často chcete mať svojich nablízku, a to aj vtedy, keď ste ďalej od domova. Hotelový personál sa však rád postará o malé zmeny vo vašej izbe. Zarámujú vám fotografie a umiestnia rôzne iné osobné predmety po izbe.

Pomôžu vám s miestnym prízvukom

Niekedy je veľmi dôležité poznať miestny prízvuk ako aj názvy miestnych jedál, s ktorými sa môžete v reštaurácii stretnúť. Personál vám môže pomôcť aj s týmto a ak o to požiadate, určite vás naučia základné slovíčka.

Požičajú vám šaty

Ak máte pred sebou nejaký večierok a potrebujete šaty, niektoré hotely vám pomôžu s ich vypožičaním. Je to veľmi dobré riešenie pri neočakávaných udalostiach, o ktorých sa možno dozviete na poslednú chvíľu alebo neplánovaných akciách.

Môžu vám poskytnúť súkromné prehliadky múzeí a galérii

Zamestnanci hotela dokážu zabezpečiť aj to, že vám zarezervujú galériu alebo múzeum, ak by ste si to chceli vybaviť sami, zaplatili by ste veľa peňazí. Hotel vám veľakrát dokáže zabezpečiť skupinové alebo súkromné prehliadky bez toho, aby museli zatvoriť celú galériu.

Zabezpečia vám skvelý spánok

Hotelový personál vám pomôže vybrať ten najlepší vankúš na spanie, poskytnú vám čaje, oleje, masku na oči alebo zorganizujú meditáciu.

Kúpia darčeky za vás

Personál hotela presne vie kde nájsť tie najlepšie darčeky aj suveníry, a tak vám dokážu ušetriť veľa času. Iba im poviete čo potrebujete a ostatné už vybavia za vás.

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.