V škole vás naučia mnoho vecí, ale stále mnoho vecí zostáva nezodpovedaných a zväčša na nich nájdete odpoveď inde ako v škole. Je to však prirodzené, že treba sledovať aj internet a čítať knihy, aby ste toho vedeli čo najviac. Stále je veľa informácii, o ktorých ste nepočuli alebo nevedeli. A aj preto vám dnes ponúkneme zopár takých zaujímavosti, ktoré ste od žiadneho učiteľa v škole nepočuli.

V roku 1920 si mesto Jackson vo Wyomingu zvolilo čisto ženskú mestskú radu, čo pritiahlo najviac voličov, aké mesto kedy zažilo. Tieto ženy tam vládli 3 roky a tvrdo bojovali, aby zmenili „mesto bez zákona“, ako ho vtedy nazývali.

V Holandsku je cintorín, na ktorom je pochovaných 8 300 amerických veteránov, ktorí zahynuli počas druhej svetovej vojny. Za posledných 70 rokov chodia holandské rodiny každú nedeľu na cintorín starať sa o hrob, ktorý si adoptovali. Navyše stovky ľudí sú v súčasnosti na čakacej listine, aby sa aj oni mohli v budúcnosti starať o hroby.

Vedeli ste, že včielky takto spia v kvete?

Toto je Ken Allen, orangutan z Bornea žijúci v zoologickej záhrade v San Diegu, ktorý trikrát unikol zo svojho výbehu. Počas svojich útekov však nerobil nič zlé a nebol ani agresívny. Spravidla sa potuloval po zoo a díval sa na iné zvieratá.

Zakladateľ spoločnosti Hyundai sa narodil v chudobnej rodine roľníkov v Severnej Kórei. V roku 1998 poslal do svojho rodného mesta v Severnej Kórei 1000 kráv ako 1000-násobnú splátku za kravu, ktorú ukradol začiatkom 30. rokov, aby si mohol dovoliť kúpiť lístok na vlak do Soulu a uniknúť tak z chudoby.

Aki Ra, bývalý vojak, ktorý bojoval vo vojne ako dieťa, osobne našiel alebo zničil viac ako 50 000 mín. Teraz trénuje odborníkov na bomby a kurátoruje v múzeu mín.

Na Falklandoch sa z opusteného mínového poľa stalo náhodne útočisko tučniakov. Míny tam boli zasadené počas konfliktu o Falklandské ostrovy a odvtedy tam tieto zvieratá zostali. Miestne tučniaky sú totiž príliš malé a ľahké na to, aby mína pod nimi vybuchla.

Otvory v úľoch v skutočnosti nie sú od ich vytvorenia v tvare šesťuholníka. Včely v skutočnosti vytvárajú kruhové trubice. Teplo tvorené činnosťou včiel zmäkčuje vosk, ktorý spája medzery medzi otvormi. Potom vosk vytvrdne do energeticky najefektívnejšieho tvaru, ktorým je šesťuholník.

Alan Alda sa so svojou manželkou stretol na večeri, na ktorej ako jediní jedli rumový koláč po tom, čo spadol v kuchyni na podlahu.

Približne 44% dospelých si necháva svojich detských plyšových medvedíkov či iné hračky a až 34% dospelých každú noc aj spí s touto hračkou.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.