Pripravili sme si pre vás druhú časť zo série historických zaujímavostí.

Kim Jong-il, neslávny diktáror, miloval skladať hudbu. V priebehu svojho života zložil 6 opier.

list25
list25

Rasputin prežil niekoľko vražedných pokusov na jeho osobu a to všetko v jeden deň v roku 1916. Vystrelili na neho, bodli ho, otrávili ho, no podarilo sa mu to prežiť. Po tom všetkom, ho nakoniec zabili chladné vody Ruska.

The Chive
The Chive

Tento vták bol pravdepodobne najväčším vtákom na našej planéte. Rozpatie jeho krídel bolo 6,4 metra a žil zhruba pred 6 miliónov rokov.

The Chive
The Chive

Predtým ako boli vynájdené budíky, si ľudia najímali prebúdzačov. Išlo o ľudí, ktorí pomocou „fľusadla“ strieľali hrach do okien ľudí a tak ich budili.

The Chive
The Chive

Ronald Reagan, bývalý prezident USA, pracoval pred svojou politickou kariérou ako plavčík. Podarilo sa mu zachrániť 77 ľudí pred utopením.

The Chive
The Chive

Pôvodný Američan, indián menom Blackbird bol pochovaný sediac na svojom obľúbenom koni.

The Chive
The Chive

Baníci v Južnej Afrike objavili objekty, ktoré sú takmer dokonalo vytvarované a v strede nich sa nachádzajú tri rovnaké línie. Sú staré takmer 3 miliardy rokov, ale nič viac o ich pôvode a účele sa nevie.

The Chive
The Chive

Vedci našli malú bábiku pri kopaní studne v roku 1889. Bábika bola nájdená v hĺbke asi 97 metrov v americkom meste Nampa v Idahu. Vedci nevedia ako sa sem bábika mohla dostať vzhľadom na to, že osídlenie tejto oblasti sa datuje na neskoršiu dobu.

The Chivev
The Chivev

V roku 1929, vedci z Princetonu pretransformovali živú mačku do funkčného telefónu.

The Chive
The Chive

Zväzovanie nôh bolo tradíciou v čínskej kultúre. Účelom bolo zastavenie rastu ženských nôh. Hlavnou myšlienkou bolo to, že ženy s menšími nohami boli považované za krajšie a ženskejšie.

The Chive
The Chive

Heroín bol používaný ako náhrada za morfín. Tiež sa aplikoval u detí na zmiernenie kašľových záchvatov.

The Chive
The Chive

Zdroj: Viralnova

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.