Ak hľadáte dovolenku, na ktorej zažijete množstvo adrenalínu spojeného s nebezpečenstvom, tieto miesta sú pre vás ako stvorené. Ak však naopak po takej dovolenke netúžite, určite vyškrtnite týchto 11 miest zo svojho cestovateľského zoznamu. 

Údolie smrti (Death Valley) v USA

Už ten názov hovorí za všetko. Táto ohromujúca púšť drží rekord v najvyššej teplote, aká bola kedy na našej planéte zaznamenaná. Namerali tu rekordných 56,7 stupňov Celzia. Bez ohľadu na to, ako ste odolní, horúčavy v Údolí smrti vás veľmi rýchlo vyčerpajú. Bez vody tu môžete žiť iba 14 hodín.

Púšť Danakil, Eritrea 

Teploty dosahujúce 50 stupňov Celzia, množstvo aktívnych sopiek a gejzíry vypúšťajúce toxické plyny. Je ťažké predstaviť si brutálnejšie miesto ako je púšť Danakil. Väčšina ľudí by považovala toto miesto doslova za peklo na Zemi. Púšť stále priťahuje množstvo nadšencov adrenalínu, majte však na pamäti, že bez skúseného sprievodcu je návšteva tohto miesta prísne zakázaná. 

Mount Washington v USA 

Mount Washington drží svetový rekord v najrýchlejších vetroch na povrchu Zeme. Najvyššia zaznamenaná rýchlosť bola 327 km/h. Silný vietor však nie je jediným problémom v tejto oblasti. Teploty tu môžu klesnúť až na -40 stupňov Celzia. Nepretržité sneženie, mrazivé teploty a silný vietor robia z Mount Washingtonu jedno z najnebezpečnejších miest sveta. So svojou skromnou nadmorskou výškou 1917 metrov je Mount Washington jedným z najsmrteľnejších vrcholov sveta. Zaťaženie, ktoré ľudské telo zažije na jeho vrchole, sa dá porovnať s tými, ktoré by zažívalo na Mount Evereste.

Sopka Sinabug, Indonézia 

Aktívna sopka sa nachádza na indonézskom ostrove Sumatra. Erupcie sa tu vyskytujú veľmi často a mnohokrát zanechávajú tisíce ľudí bez prístrešia a bez obživy. Blízke mestá a dediny boli už niekoľkokrát úplne zasypané lávou a popolom. V tejto oblasti Indonézie nikto nevie, čo sa tam stane zajtra. 

Hadí ostrov, Brazília 

Tento ostrov, ukrytý niekde pri pobreží Brazílie, je uznávaný ako najnebezpečnejšie miesto na planéte. Dôvod je úplne jednoduchý – toto miesto je plné jedného z najjedovatejších hadov na svete, Bothrops. Vedci odhadujú, že na ostrove žije asi päť hadov na meter štvorcový. Existuje množstvo príbehov, ktoré hovoria o rýchlej smrti ľudí napadnutých týmto predátorom. 

Národný park Madidi, Bolívia 

Na prvý pohľad toto miesto vyzerá veľmi malebne, no v skutočnosti je veľmi nebezpečné. Je domovom najjedovatejšej a najagresívnejšej fauny na svete. Kontakt s rastlinami môže spôsobiť vážne svrbenie, vyrážku a závraty. Akákoľvek malá rana sa môže infikovať tropickými parazitmi. 

Údolie smrti, Kamčatka, Rusko 

Polostrov Kamčatka v Rusku na Ďalekom východe má tiež svoje vlastné Údolie smrti. Nachádza sa neďaleko známeho Údolia gejzírov. Vysoká koncentrácia toxických plynov nachádzajúcich sa v tejto oblasti predstavuje vážnu hrozbu pre každú živú vec. 

Atol Bikini, Marshallove ostrovy 

Tento ostrov vyzerá ako dokonalý raj. Atol Bikini bol však v skutočnosti domovom mnohých programov jadrového testovania, ktoré z malebného ostrova urobili rádioaktívnu pustatinu. Obyvatelia boli nútení opustiť svoje domovy a aj dnes je toto miesto nebezpečné pre živé organizmy. Vysoká úroveň žiarenia môže spôsobiť rakovinu. 

Slonie kráľovstvo v Chonburi, Thajsko 

V Thajsku si majiteľ na krokodílej farme prenajal malý polouzavretý priestor na rafte, z ktorého môžu ľudia vidieť a kŕmiť krokodíly. Niektorí ľudia sú natoľko odvážni, že zvyknú krokodílov dráždiť. 

Afarská panva v Etiópii 

Sopka Erta Ale, v oblasti Afar, je jednou z najnebezpečnejších sopiek na planéte. Región neustále otriasajú malé zemetrasenia, ktoré tvoria početné hlboké priepasti. Stáva sa to preto, že Erta Ale obsahuje vo vrcholovom kráteri dve lávové jazerá.

Jazero Natron, Tanzánia 

Alkalické soli na povrchu jazera sú také nebezpečné, že všetky živé tvory zomierajú práve pri kontakte s ním. Kúpanie v tomto jazere je zo zrejmých dôvodov prísne zakázané a silný zápach sírovodíka vychádzajúci z hladiny jazera vás nenechá dlho obdivovať nádhernú scenériu.

ZDROJ 

foto: brightside

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.