Röntgen nie je len nevyhnutným prístrojom pre lekárov, ale aj akýmsi portálom do úžasného a neznámeho sveta, ktorý dokáže ohromiť aj tých najskúsenejších ľudí. Vďaka Googlu, Instagramu a ďalším sociálnym sieťam sme videli všeličo, ale zrejme nič nemôže ponúknuť toľko málo vídaných detailov priamo „zvnútra“ ako röntgenové snímky ľudí či zvierat.

Zubný 3D röntgen dieťaťa, ktorého zuby ešte nevyrástli:

Na tomto snímku už vidieť, že zuby sa začínajú ukazovať:

Laba tigra:

Plameniak:

Sova:

Winnie Jungbluth, 5-ročná korytnačka, ktorá vykazuje hniezdiace správanie. Problém však je, že nezniesla žiadne vajcia a tí, ktorí sa o ňu starajú, majú vážne obavy:

Je zaujímavé takto vidieť ježka:

Tepny v mozgu:

14 X-Rays That Show the Hidden Parts of Our Lives

Had:

6 prstov na jednej nohe:

„Moja röntgenová snímka pred strojčekom v auguste 2018 vs snímky so zubným strojčekom z augusta 2020“:

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.