Lokomotívy, podvodný Stonehenge a pamätníky. Pod hladinou morí a oceánov sa skrýva naozaj všeličo. Toto je 12 najbizarnejších vecí, ktoré tam potápači objavili. 

1. Podvodný Stonehenge 

Na dne Michiganského jazera bola nájdená táto kamenná stavba, pripomínajúca svetoznámy Stonehenge. 

 

2. Sochy 

Neďaleko pobrežia, v mexickom meste Cancún, sa nachádza približne 500 sôch. Vidieť ich však môžu len odvážlivci, ktorí sú ochotní potopiť sa na dno Karibského mora. 

3. Staroveké mesto 

Toto mesto sa nachádza na dne čínskeho jazera Qiandao. V súčasnosti sa považuje za čínsku, človekom vytvorenú Atlantídu. 

4. Pavúky

Už ani pod vodou sa nedá uniknúť pavúkom. Niektoré druhy si vytvárajú na svojich sieťach vzduchové vrecká, vďaka ktorým prežijú aj vo vode. 

 

5. Zasadnutie vlády 

Maldivský prezident Mohamed Nasheed usporiadal pod vodou stretnutie kabinetu, ktorého cieľom bolo prediskutovať klimatické zmeny a ich vplyv na oceány.

6. Lokomotívy

V roku 1985 boli na dne oceánu nájdené parné lokomotívy z 50. rokov 19. storočia.

7. Pamätník

Pamätník Yonaguni stojí na dne oceánu v blízkosti japonského pobrežia. Verí sa, že je starý asi 5 000 rokov. 

8. Rieky 

Podvodné rieky? Áno, tieto podivné prúdy vznikajú zmiešaním slanej a sladkej vody. 

9. Pozostatok Apolla 11

Motor Apolla 11 bol nedávno odhalený v Atlantickom oceáne.

10. Striebro 

Toto striebro z čias druhej svetovej vojny objavili vedci v Írsku, neďaleko pobrežia. V troskách britskej nákladnej lode našli asi 61 ton vzácneho kovu.

11. Závrt 

Nielen na súši sa nachádzajú závrty, ale aj v mori. Za tieto obrovské jamy môže voda, zlé hospodárenie a rovnaký vplyv majú aj chemikálie. 

12. Vtáky 

Gannets sú vtáky, ktoré sa potápajú do vody, aby našli svoju korisť. Podobne sa správajú aj iné vtáky, ale títo lietajúci rybári sú výnimoční tým, že sa potápajú až 30 metrov pod hladinu. 

Ktorá z týchto vecí vám príde najbizarnejšia? 

ZDROJ

foto: viralnova

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.