12 mýtov o jednotlivých krajinách, ktoré už beriete ako samozrejmosť, no nie sú pravdivé

15970

Zvyknete si vytvárať určité názory na krajiny, pričom tie sú zväčša založené na tom, čo ste videli vo filmoch, správach či počuli od priateľov. Obvykle však ani nevenujeme pozornosť skutočnosti, že filmy sú hrané a správy sú častokrát neobjektívne, priam niekedy obsahujú úplne mýty. Treba si uvedomiť, že na to, aby ste si mohli vytvoriť objektívny názor o tej ktorej krajine, ja potrebné si ju preštudovať.

Mýtus č. 1: Čína je najhustejšie osídlenou krajinou
Väčšina ľudí si to myslí, no nie je to pravda. Hustejšie obývané sú dokonca aj Nemecko a Taliansko. Ide o to, že Čína má okrem svojej obrovskej populácie jedno z najväčších území na svete. Približne 2/3 z krajiny však tvoria hory alebo púšte.

Foto od brightside

Mýtus č. 2: Sumo je najobľúbenejší šport v Japonsku
V posledných rokoch sa tento tradičný šport stal opäť populárnejším. Avšak sumo je stále menej populárny ako bejzbal. Až polovica všetkých ľudí, ktorí sa venujú športu, hrajú práve bejzbal.

Foto od brightside

Mýtus č. 3: V Indii je hlavným náboženstvom budhizmus
Pravdou je, že viac ako 80% veriacich ľudí praktizuje hinduizmus. Druhým najbežnejším náboženstvom je islam. Budhistami je menej ako 1% ľudí, pričom väčšina z nich žije v severných oblastiach, ktoré sú blízko Tibetu.

hinduism fotografia
Foto od Ganesh Dhamodkar

Mýtus č. 4: Taliani jedia toľko, koľko chcú a aj napriek tomu nepriberajú
Nie je pravda, že všetci Taliani zjedia obrovskú misu cestovín, vypijú fľašu vína denne a pritom stále zostávajú štíhli. Podľa štatistík každý piaty Talian trpí obezitou. Detská obezita je pritom v porovnaní s ostatnými štátmi Európy skutočným problémom.

obesity fotografia
Foto od coco

Mýtus č. 5: Spojené kráľovstvo je krajinou dažďov
Nie je to síce najsuchšie miesto, ale že tam neustále prší je lož. Aj keď v niektorých oblastiach je klíma skutočne vlhká, tak v takom Londýne padne za rok menej zrážok ako napríklad v Moskve.

london fotografia
Foto od Metro Centric

Mýtus č. 6: Všetci obyvatelia Spojených arabských emirátov sú neuveriteľne bohatí
Pôvodní obyvatelia, resp. ktorí sa tam narodili sú spravidla naozaj bohatí. Približne 85% ľudí sú však imigranti. Približne 2/3 Arabov, ktorí žijú v Spojených arabských emirátoch, pochádzajú v skutočnosti zo susedných krajín. Samozrejme, IT špecialisti a top manažéri si môžu dovoliť kvalitný život, ale bežní robotníci žijú v tejto drahej krajine v skutočne zlých podmienkach.

UAE fotografia
Foto od Mark Lehmkuhler

Mýtus č. 7: Rio de Janeiro je hlavným mestom Brazílie
Rio de Janeiro bolo hlavným mestom takmer 200 rokov, ale v roku 1960 bolo premiestnené do mesta Brazilia, ktoré bolo za týmto účelom vybudované. Dnes Rio nie je ani najväčším mestom, São Paulo je totiž oveľa väčšie.

Brasília city fotografia
Foto od Mayra F.

Mýtus č. 8: V Nemecku sú ľudia veľmi presní a všetko funguje podľa plánu
Presnosť je súčasťou nemeckej kultúry, ale rovnako ako vo zvyšku sveta aj kultúrne hranice a staré tradície zanikajú. Mnoho projektov nedodržiava termíny a podľa údajov približne 1/3 všetkých vlakov v Nemecku mešká.

germany people fotografia
Foto od StockSnap

Mýtus č. 9: Býčie zápasy sú najobľúbenejšou zábavou v Španielsku
Býčie zápasy sa stále konajú v mnohých mestách španielska, ale ich popularita nie je taká vysoká. Väčšina ľudí, ktorí navštívia tieto predstavenia, sú turisti. Katalánsky parlament pod tlakom aktivistov zakázal býčie zápasy v Katalánsku, a to vrátane Barcelony.

Mýtus č. 10: Austrália je krajina večného leta
Väčšina ľudí žije v južných oblastiach, v teplých mestách ako Sydney, Melbourne, Canberra a Adelaide. Avšak veľkú časť kontinentu tvoria hory, ktoré sú v zime pokryté snehom.

Mýtus č. 11: Rumunsko je krajinou rómov
Niektorí ľudia si myslia, že väčšina ľudí v Rumunsku sú rómovia. Iní si myslia, že Rumuni a rómovia sú príbuzní. Ale ani jedno tvrdenie nie je pravdivé. Obe národnosti majú rôzny pôvod a hovoria úplne rozdielnymi jazykmi. Rumuni sú Európania a ich jazyk je podobní taliančine a španielčine. Rómovia sú potomkami indických domorodcov. Pravdou je, že v Rumunsku v skutočnosti žije iba 3% rómov.

romania fotografia
Foto od Dan Nevill

Mýtus č. 12: Čili paprička bola pomenovaná na počesť juhoamerickej krajiny
Starí Aztékovia, ktorí žili na území moderného Mexika, pomenovali túto obľúbenú feferónku. Nie je preto pravda, že je pomenovaná po krajine Čile.

chili fotografia
Foto od JillWellington

 

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre