Príbeh dedka, ktorého prácou je maznať maličké deti na jednotke intenzívnej starostlivosti si získal srdcia celého internetu. David Deutchman  už neuveriteľných 12 rokov chodí každý utorok do Nemocnice v Atlante, kde dáva tým najmenším niečo, čo sa v dnešnom svete vyčísliť nedá – lásku a nehu.

David je za túto „prácu“ naozaj vďačný, podľa jeho slov ide o najlepší „flek“ aký kedy v živote mal. Niektorí Davidovi známy však tejto záľube celkom nerozumejú veď pravidelne sa stáva dedko terčom novorodeniatok keď ho povracajú, očúrajú alebo okakajú . Niektorí tiež nechápu význam tejto práce.

Mnoho rodičov v dnešnom svete si nemôže dovoliť popri práci tráviť so svojim dieťaťom čas.  MaryBeth Brulette jazdí každý deň 2 hodiny aby trávila čas so svojím dieťatkom, ktoré sa narodilo s veľmi malou váhou a tak muselo ostať na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Práve mamičky ako MaryBeth sa o dedkovi vyjadrujú veľmi pozitívne. Je pre nich poľahčujúce ak vedia, že ich dieťa dostáva nehu aj keď oni sami mu ju práve dať nemôžu. David pristupuje ku každému bábätku ako k vlastnému vnúčaťu.

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.