Vždy existujú spôsoby ako niečo urobiť jednoduchšie a efektívnejšie. Stačí byť vynaliezavý alebo sa jednoducho dať nechať pučiť od tých, ktorí už vedia ako nato. Dnes si ukážeme niekoľko zaujímavých trikov, ktorými si spestrite a uľahčite život v kuchyni. A verte, že tu nájdete riešenia na každodenné problémy.

Ak nechcete plakať pri krájaní cibule, zapáľte sviečku a položte vedľa

Skúste krájať paradajky s nožom na chlieb, pretože je tenší a z paradajok nevytečie toľko šťavy, ktorá vám veľakrát narobí zbytočný neporiadok

Skúste piecť kuracie stehná na mriežke nad pokrájanými zemiakmi a uvidíte, že zemiaky budú chutiť oveľa lepšie

Ak máte problém s doskou na krájanie, skúste pod ňu položiť vlhkú handričku, ktorá ju stabilizuje a doska sa nebude šmýkať

Ak rozmrazujete mäso a chcete ho mať rozmrazené čo najrýchlejšie, dajte ho na panvicu

Ak chcete uskladniť domáce sushi, použite na to potravinovú fóliu, krajec chleba a vzduchotesnú nádobu

Ošúpte uvarené vajce pomocou lyžice

Neumývajte mastné nádoby ručne. Vložte do nádoby papierovú utierku, pridajte trochu mydla alebo jari a vodu. Zatvorte nádobu, pretrepte ju, následne vyberte papierovú utierku a opláchnite. Hotovo!

Ak ste milovníkmi sushi, pripravte si podložku jednoducho za pomoci pásky a bambusových paličiek

Ak máte príliš malú prikrývku, vyriešiť sa to dá jednoducho

Takzvané lenivé lasagne – mrazené ravioly vrstvené s omáčkou a mozzarellou upečené v rúre

Potom, čo sa ryža uvarí, ju môžete nechať chvíľu takto

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.