Pripravili sme si pre vás výber rôznych zaujímavostí, ktoré vás spravia o čosi múdrejším.

1.  Mnoho štúdií dokazuje, že najdôležitejším faktorom, ktorý ovplyvňuje ľudské šťastie je láska. Ľudia, ktorí pochádzajú z prostredia, kde sú ľúbení a môžu ľúbiť sú najšťastnejší.

2. Tarantuly si často nechávajú malé žabky ako svojich „domácich miláčikov“. Žaby chránia tarantulie vajíčka pred hmyzom ,ktorí ich loví.

3. Kečup sa pôvodne vyrábal z húb nie z paradajok.

4. Mnoho vedcov je presvedčených, že sa nachádzame v strede 6. hromadného vyhynutia druhov.  Ale celý proces bol prvýkrát spôsobený iba ľuďmi a ničím iným.

5. Používanie dvoch kondómov súčasne v skutočnosti zvyšuje šancu, že sa kondom roztrhne.

6. Je vyššia pravdepodobnosť, že vám ľudia v rozvojovej krajine povedia, že majú „dobrý deň“ ako ľudia, ktorí žijú v bohatej krajine.

Afrika dieta
Foto: Pixabay

7. Červené víno zabíja rakovinotvorné bunky.

8. Chobotniciam, ktoré sú držané v zajatí sa dávajú rôzne logické puzzle a hádanky aby sa nenudili .

9. Pridaním rias do potravy, ktorú konzumujú kravy sa znížila produkcia metánu o 70%.

10. Film „Statočné srdce“ sa považuje historikmi za jeden z najhorších historických filmov vôbec.  Jeden historik sa na túto tému vyjadril, že je to podobné akoby ste natočili film o kolonizovaní Ameriky a kolonistom dali sako a to sako by mali otočené celé naopak.

11.  V japonskej kultúre sa hrozno zbavuje šupky. Japonci totiž veria, že koža je horká a hlavne nečistá.

12. V priemere od roku 2010 kúpil Google jednu spoločnosť týždenne.

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.