India sa považuje za veľmi rozmanitú krajinu. Všetci v nej môžeme nájsť niečo očarujúce, čo nás prinúti ju aspoň raz v živote navštíviť. Vďaka nádhernej prírode, chutnej kuchyni, bohatým tradíciám a kultúre nás India zaručene neprestane prekvapovať. Toto je 13 faktov, ktoré z nej robia jedinečné miesto. 

1. V Ladakhu je magnetický kopec, ktorý odoláva gravitácii. 

2. Varanasi je jedno z najstarších obývaných miest sveta.

V 18. storočí sa stalo z toho mesta samostatné kráľovstvo. Staršie ulice mesta dýchajú históriou a pre motorové vozidlá sú neprejazdné. 

3. Prvú raketu preniesli v Indii na bicykli. 

Prvá sondážna raketa bola taká ľahká, že sa dala prepravovať bicyklom. Vypustili ju 21. novembra 1963 zo záhrady kostola, ktorý sa neskôr stal odpaľovacím miestom rakiet. 

4. V Západnom Bengálsku musia mať indické kravy preukaz totožnosti s fotografiou.

Toto opatrenie bolo prijaté s cieľom zabrániť pašovaniu dobytka a chrániť zvieratá. Indická vláda sa ho snaží rozšíriť a prideliť jedinečné identifikačné číslo každej krave v krajine.

5. Mawsynram je najvlhkejšie miesto sveta. 

Mesto Mawsynram v severovýchodnej Indii drží rekord. Je to totiž najdaždivejšie miesto sveta. Miestni sa musia vopred pripraviť na monzúnové obdobie. Robia si zásoby jedla, potrieb a často používajú hustú trávu na odhlučnenie striech.

6. Jazero Lonar bolo vytvorené meteoritom pred viac ako 50 000 rokmi. 

7. Jediná plávajúca pošta na svete je v Indii. 

Stavbu v tvare lode slávnostne otvorili v roku 2011. Nachádza sa na jazere Dal. Miestni môžu odtiaľ posielať svoje listy a okrem toho si prídu na svoje aj turisti, pretože sa tu nachádza poštové múzeum. 

8. V Indii sa nachádza aj najvyššia socha. 

Socha je vysoká 182 metrov a zobrazuje bojovníka za nezávislosť Indie Sardára Vallabhbháího Patéla. 

9. Zlatý chrám v meste Amritsar nasýti každý deň približne 100 000 ľudí.

Chrám je otvorený 24 hodín denne každý deň v roku a nasýti každého, kto je hladný bez ohľadu na náboženstvo, pohlavie alebo etnickú príslušnosť. 

10. Freddie Mercury má indický pôvod. 

11. India bola hlavným zdrojom diamantov. 

Od staroveku až do 18. storočia bola India hlavným zdrojom diamantov. Väčšina ťažby prebiehala v povodiach riek Penner a Ganga. Mnohé zo svetoznámych drahokamov, ako sú diamanty Hope a Orlov, pochádzajú práve z Indie. 

12. V Shani Shingnapur nemajú ľudia žiadne dvere ani zámky. 

Obyvatelia tvrdia, že v obci sa už stáročia nekradlo. Vyžaduje sa, aby tradíciu rešpektoval každý, a preto ani nové budovy nemôžu mať dvere alebo zámky. 

13. V Kerale na juhu Indie sú kúpele pre slony. 

Slony dostávajú upokojujúce masáže, osviežujúce kúpele, majú starostlivo vybranú stravu a liečia sa ajurvédskymi terapiami. 

ZDROJ

foto: brightside

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.