Holenie je rituál, ktorý praktikuje alebo aspoň praktikoval vo svojom živote každý muž a jeho pôvod siaha do čias kedy sme obývali jaskyne .Prečítajte si 13 zaujímavostí o holení, ktoré vznikli v spolupráci so stránkou , kde nájdete zaujímavé informácie z tejto oblasti.

holenie

 

1.Holenie tu je už naozaj dlho.

Už v prehistorických časoch pred dobou bronzovou používali ľudia ostré kamene aby sa zbavili prebytočného ochlpenia, šlo však viac o praktické dôvody než estetické.

 

2. Alexander Veľký spopularizoval holenie.

Dobyvateľ a vojvodca Alexander Veľký bol zástancom holenia a od svojich vojakov požadoval aby boli vždy oholení  kedže dlhá brada mohla spôsobiť to, že by ich protivník za ňu uchytil a získal tak výhodu.
3. Najstaršie holičstvo nájdete v Londýne.

Truefitt & Hil je holičstvo, ktoré  bolo založené v roku 1805 a už 2 storočia poskytuje špičkové služby v oblasti holenia.

Truefitt & Hil
4. 1,3 miliárd mužov uprednostňuje tradičnú britvu pred holiacim strojčekom.

 

 

5. Egypťania si holili obočie.

Starí Egypťania si holili obočie a to pri vtedy, keď trúchlili za svojou mŕtvou mačkou. Mačky boli v Egypte posvätné bytosti.

 

6. Politik, ktorý sa už viac neoholil.

Politik menom Valentine Tapley prisahal, že ak Abraham Lincoln bude zvolený za prezidenta, tak sa už nikdy v živote neoholí. Svoj sľúb dodržal a keď v roku 1910 zomrel jeho brada mala takmer 3,4 metra.

Politik

7. 75% mužov sa holí raz denne.

 

8. Britskí vojaci mali zakázané si holiť fúzy.

Od konca 19. storočia do polovice 1.sv. vojny mali príslušníci britskej armády zákaz oholiť svoje fúzy.  Pravidlo bolo zrušené až generálom menom Sir Nevil Macready, ktorý tak neznášal svoje fúzy, že hneď ako bol v pozícií kedy to mohol zmeniť sa oholil.

 

9. Najväčšie holičstvo / kaderníctvo na svete.

Najväčšie holičstvo sveta nájdeme v Indií. Konkrétne v meste Tirumala nájdete mesto a v ňom chrám  Sri Venkateswara, kde putujú Indovia z celej krajiny aby mohli svoje vlasy a fúzy darovať chrámu ako dar. Denne sa tak oholí cez 20 000 hláv, čo vyprodukuje cez 500 ton ľudských vlasov ročne.

 

10. Priemerný chlap sa oholí 20 000 krát za život.

 

11.Známa firma Gillette sa v minulosti dostala do sporu s americkou legislatívou pretože jej produkt bol v rozpore s príliš prechválenou reklamou.  USA sa nepáčilo, že žiletky, ktorých výrobná cena je 0,05 libier a predávajú sa za 2.43 libier sú opisované ako prelomový a najviac kvalitný holiaci produkt na trhu. Gillette museli reklamu v USA stiahnuť a začať produkovať viac reálne reklamy. Avšak na európsky trh sa táto regulácia nevzťahuje.

 

12. Firma Braun, ktorá dnes vyrába kvalitné holiace strojčeky bola dlhé roky výrobcom rádií.

 

13. Nie je pravda, že po oholení vaše ochlpenie rastie rýchlejšie alebo je tvrdšie. Sú to mýty.

zdroje: buzzfeed.com, dailymail.co.uk,

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.