Ak má niekto nárok na krásny dôchodok, tak je to práve Diego. Od roku 1976 žije táto korytnačka obrovská, ktorá pochádza zo San Diega, v korytnačom centre Fausto Llerena na ostrove Santa Cruz na Galapágoch. Tam bol totiž dlhšie roky veľmi zaneprázdnený zachraňovaním svojho druhu.

Foto od flickr


Kedysi bol jedným z iba 15 žijúcich korytnačiek svojho druhu (spolu s 12 samicami a tromi samcami). Tento príbeh sme vám už ale priniesli v predchádzajúcom článku, na ktorý sa môžete prekliknuť tu. Ako vysvetlil New York Times, program ochrany sa začal v roku 1965. Najprv sa zameriaval na záchranu iného druhu – populácie korytnačiek na ostrove Pinzón. Do roku 1970 sa však rozšíril aj na korytnačky žijúce na ostrove Española.
A Diego prekonal všetky očakávania, pretože odviedol skutočne skvelú prácu. Vedci vo vyhlásení uviedli, že sa stal symbolom Galapágov, pretože sa odhaduje, že približne 40 percent korytnačiek repatriovaných na ostrove sú jeho priamymi potomkami.

Ale nie sú to jediné korytnačky, ktoré majú v sebe Diegovu DNA. Vedecký pracovníci odhadujú, že Diego je otcom najmenej 1700 potomkov. Nuž a už čochvíľa sa viac ako 100-ročná korytnačka vráti domov na ostrov Española, a to takmer 55 rokov po tom, čo bol odtiaľ prepravený. Svoj dôchodok si tak bude môcť už len užívať.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.