Shakira napísala svoju prvú báseň, keď mala 4 roky, pričom Einstein sa v tomto veku ešte len naučil rozprávať. Aj keď IQ test nad 130 neodhalí, aká úspešná bude daná osoba, tak takýchto ľudí tvorí iba 2,5 % populácie. Medzi nimi sú aj renomovaní umelci, ktorí vôbec nešli akademickou cestou, ale zvolili si radšej umelecký smer. Aj keď niektorí z nich majú vyštudované prestížne univerzity.

Shakira – svoj prvý album nahrala už ako 13-ročná. Jej IQ je na úrovni až 140, no nikdy nebola študijný typ. Namiesto toho jej učaril spev. A zaujímavé je tiež, že speváčka ovláda  až 5 jazykov.

Cindy Crawford – vždy bola skvelou študentkou. Páčila sa jej veda a podarilo sa jej získať štipendium na škole, kde mala študovať chémiu. Jedného pekného dňa jej však učarovala kamera a svet získal supermodelku.

Matt Damon – IQ tohto herca je údajne na úrovni až 160! Počas štúdia na Harvarde začal písať scenár na film Good Will Hunting. Neskôr za neho spolu s Benom Affleckom získali Cenu Akadémie za najlepší pôvodný scenár.

Natalie PortmanVyštudovala psychológiu na Harvarde, ale pri vede nezostala. Ovláda 5 jazykov a jej IQ sa odhaduje na 140.

Quentin TarantinoV 14 rokoch napísal jedno zo svojich prvých diel a následne už premýšľal o svojom ďalšom scenári. Nikdy nechodil na vysokú školu, ale nikdy ju ani nepotreboval. Aj jeho IQ skóre 160 mu pravdepodobne pomohlo vyhrať 2 Oscarov.

Sharon Stoneučitelia jej inteligenciu neprehliadli, takže do druhej triedy začala chodiť už ako 5-ročná. Mala iba 15 rokov, keď ju prijali so štipendiom na vysokú školu. Jej IQ je 154, čo ju zaraďuje medzi 0,1% svetovej populácie.

Steve Martin – toto je tiež prípad, ktorý dokazuje, že vysoká škola nie je vždy dobrým miestom pre géniov. Steve začal študovať filozofiu, ale život učiteľa nebol pre neho. Skutočnosť, že štúdium nedokončil, mu však nebránila vstúpiť do organizácie Mensa Organisation, kde sú združení ľudia, ktorí majú nadpriemerne vysoké IQ.

Rowan Atkinson – jeho IQ údajne dosahuje až skóre 178! Bol to vynikajúci študent, ktorý v škole dostával len tie najlepšie známky. Predtým, ako zmenil svoju kariéru a začal sa venovať herectvu, vyštudoval univerzitu v Newcastli, pokračoval na Oxfordskej univerzite, kde získal titul Master of Science a dokonca nastúpil aj na doktorát.

Geena Davis – táto žena vyhrala cenu Academy, absolvovala Bostonskú univerzitu, vie hrať na klavír a flautu a plynulo hovorí po švédsky. IQ skóre má 140 a je verejnou členkou organizácie Mensa Organization, teda spomínaného VIP klubu, do ktorej môže patriť iba 2% populácie – iba tí, ktorí majú IQ vyššie ako 135.

David Duchovny – mal dokonalú akademickú kariéru a po ukončení magisterského štúdia anglickej literatúry na Yale sa pustil do doktorandského štúdia. Vtedy sa však naplno prejavil jeho herecký talent a všetko zanechal, aby nasledoval svoj herecký sen. 

Jodie Foster – v televízii sa objavila už ako 3-ročná a mala len 12 rokov, keď získala rolu v Taxi Driver. V 18 rokoch sa rozhodla zanechať hviezdnu hereckú kariéru a stala sa študentkou na univerzite Yale. Hollywood na ňu však počkal a ona sa k herectvu napokon vrátila.

Eva Longoriauž od útleho veku bolo jej najväčším želaním zarobiť dosť peňazí na to, aby sa mohla starať o svoju sestru so špeciálnymi potrebami. Počas strednej školy tvrdo pracovala v reštaurácii. Po ukončení vysokoškolského štúdia začala pracovať na svojej hereckej kariére.

Chris Martin – študoval na londýnskej univerzite, na ktorej sa stretol so svojimi budúcimi kolegami zo skupiny Coldplay. Takže môžeme potvrdiť, že inteligencia a študijné zručnosti sú to, za čo môžeme vďačiť, že ich skupina vznikla.

Rashida JonesJones odmalička prejavovala hudobné schopnosti. Jej spolužiaci ju v škole označili za tú, ktorá bude najúspešnejšia z nich. Vyštudovala Harvard a stihla to ako 21-ročná.

Bonus: Albert Einstein

Úspech neprichádza náhle, dokonca ani v prípade géniov, akým bol Einstein. Jeho IQ bolo na úrovni 160. Po ukončení štúdia však strávil 2 ťažké roky hľadaním si práce učiteľa. Nuž, ale fyzika nebola v jeho živote tou najdôležitejšou vecou, jeho veľkou vášňou bola najmä hudba. Hranie na klavíri a husle mu veľmi pomáhalo a pre neho bol život bez hrania skrátka nepredstaviteľný.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.