V Arizonskej púšti na čas pochovali takým spôsobom, že ich kryogenicky zmrazili. A teraz tam čakajú na svoje „vzkriesenie“. Telá 146 ľudí boli v čase ich smrti zmrazené a teraz sú udržiavané v nízkych teplotách.

Nízke teploty totiž umožňujú telu zostať v rovnakom stave a nerozložiť sa. Kryogenické zmrazenie teda predstavuje postup zachovania života pozastavením procesu umierania pomocou nízkych teplôt s cieľom obnoviť ich životné funkcie v budúcnosti za pomoci špeciálnej lekárskej technológie.

Jednoducho to znamená to, že ak sa do budúcna vyvinie technológia dostatočná na to, aby dokázala vzkriesiť zmrazené telá, tak títo pochovaní ľudia by mohli znovu ožiť. Ľudia, ktorí sa takto nechali zmraziť boli zrejme bohatí, keďže tento proces stojí okolo 200 000 dolárov. A potrebujú ďalšie financie na to, aby ich nechali zmrazených na neurčito.

Aj keď sa možnosť vzkriesenia tela môže zdať ako príliš futuristická fantázia, tak treba dodať, že v roku 2016 vedci z Medicine úspešne odmrazili králičí mozog z kryogénneho stavu v takmer dokonalom stave. Aj keď pravdou je, že synaptické obvody síce boli zachované, no mozog už nebol funkčný.

 

 

Zdroj

Foto: Wikimedia

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.