K žene, ktorá čerpá benzín na čerpacej stanici a stará sa o svoje záležitosti, sa jednoducho nepribližujete, najmä keď je tma. Podobne sa nikdy nepokúšate zbaliť ženu v posilňovni, keďže je očividne zaneprázdnená cvičením. Je frustrujúce, že nie každý si uvedomuje, že tieto situácie sú jednoducho nepríjemné a niekedy až desivé. Dnes vám teda prinášame odpovede na otázku: „Aké veci robia muži, ktoré vás desia bez toho, aby si to uvedomovali?“

1. Neberú nie ako odpoveď. Najmä keď sa tvária, že si z toho robia srandu, ale jasne vidíte, že sú tak trochu naštvaní… 

Photo by BoredPanda

2. Ide k baru, aby vám doniesol drink bez toho, aby ste sa mohli pozerať, ako vám ho barman nalieva. Ak vás dobre nepoznám, neprijmem nápoj z vašich rúk… Nikdy. 

Photo by BoredPanda

3. Vyžadovanie zdôvodnenia každého „nie“, a keď ho dostane, hádka o tom, že moje dôvody nie sú opodstatnené.

4. Blokovanie dverí – najmä počas hádky. Ex to robil a robil sa pri tom väčším (rozťahoval ruky atď.), aby som nemohla odísť z miestnosti.

Photo by BoredPanda

5. Tlačil môj vozík, aby mi „pomohol“ a bol „džentlmen“. Doslova ma unášate – z môjho pohľadu sa to nelíši od toho, že vyzdvihnete telesne zdravú ženu a utečiete s ňou.

Photo by BoredPanda

6. Neodídenie, aj keď som mu dala jasne najavo, že nemám záujem.

Photo by BoredPanda

7. Sedenie hneď vedľa mňa, keď ho nepoznám a je tam veľa voľných miest.

Photo by BoredPanda

8. „Neviem, prečo sa správaš tak opatrne. Keby som ťa chcel zabiť, už by som to dávno urobil.“ Povedal mi to priateľ môjho priateľa, s ktorým som sa stretla, pretože bol prvýkrát v cudzej krajine.

Photo by BoredPanda

9. Môj nevlastný otec neustále komentuje, ako veľmi moja dcéra (10 rokov) rastie v mladú ženu. Raz sa zmienil o tom, aká je pekná v tielku, a mňa to tak vyľakalo, že som ju prinútila, aby sa išla prezliecť. Všimol si to a povedal niečo v zmysle: „dúfam, že to neurobila kvôli mne.“

10. Som chlap, ale ženy mi povedali, že ich moje zvyšovanie hlasu veľmi desí.

11. Kladenie osobných otázok, ktoré nemajú nič spoločné s tým, prečo vôbec komunikujete. Príklad: nechávam si zvárať tlmič a zvárač sa ma pýta: „Kde bývate? Ako dlho tam žijete? Máte spolubývajúcich alebo ste tam len vy?“ A ďalších asi tridsať osobných a invazívnych otázok.

Photo by BoredPanda

12. Keď niekto povie: „Kde je moje objatie?“ alebo sa inak snaží naznačiť, že si zaslúži fyzický kontakt.

13. Predstieranie, že sme väčšími priateľmi, než sme, prílišná familiárnosť a potom sa správanie, akoby na vás mali „nárok“. Mala som chlapca, ktorý to robil na vysokej škole. Keď som mu povedala, že nemá právo diktovať, s kým sa mám rozprávať, vypľul mi do tváre svoj drink. Sotva som ho poznala!

Photo by BoredPanda

14. Hovoria mi veci, ktoré by mi urobili, keby som nemala manžela. 

Photo by BoredPanda

15. Možno je to zámer, ale mne úplne naháňa strach, keď sa muži snažia pretlačiť okolo mňa a zľahka ma objímajú, najmä v páse. Neznášam to. Stačí povedať „prepáčte“.

Zdroj

Barbora Piatková
Ahojte, volám sa Barbora a som študentkou informatiky na Masarykovej univerzite v Brne. Rada objavujem nové veci, športujem, trávim čas v prírode a nepohrdnem ani dobrým jedlom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.