Jedným z najznámejších vesmírnych mýtov je, že Veľký čínsky múr je jediný ľudský výtvor, ktorý možno vidieť z obrovskej nadmorskej výšky. NASA však vyvrátila tento mýtus tým, že ukázala mnoho ďalších človekom vytvorených a tiež zničených vecí, ktoré možno pozorovať zhora. Niektoré z nich sú ohromujúce, zatiaľ čo iné sú veľmi skľučujúce. Uvidíte tiež hrozivú ľudskú stopu, ktorá dáva našej planéte zabrať. Pozrite si tieto fotografie:

Zdevastovaný Amazonský prales:

Elegancia arabského móla:

Kedysi tam bol les:

Otrava oceánov spôsobená znečistením:

Perfektne symetrické polia:

Každá farba týchto rybníkov z draselnej bane v Utahu naznačuje iný stav odparovania:

Tento obrázok môže vyzerať ako mapa metra alebo elektrické obvody, ale v skutočnosti ide o ropné polia v Argentíne:

Masívna diamantová baňa vykopaná ručne:

Plantáže v Brazílii:

Oáza vytvorená ľuďmi uprostred ničoho:

Fotografia tejto Kohen Search Station na Antarktíde spôsobila paniku. Tesne po zhotovení sa objavili rôzne teórie o tejto záhadnej štruktúre zachytenej satelitom Google:

Aj takto môžu vyzerať bane:

View this post on Instagram

Diamonds are a girl’s best friend, especially on Valentine’s Day. 💎This is a #WorldView2 satellite image of the Udachny mine in Russia. Russia is well known for diamond mining with having many of the biggest mines, including the Udachny mine. The Udachny mine accounted for 97% of Diamond production in Russia and 25% of the world’s rough diamond production in 2005. Diamonds in the area of the Udachny mine were discovered in 1955 and the mine started operating in 1967. The mine started off as an open pit mine, which was 630 meters deep, and it finished operations in the first half of 2015. The company is now in the process of developing an underground mine. The underground mine was estimated to produce around 0.78 million carats of rough diamonds in 2015, and is suspected to be the biggest underground mine in the world by 2019. #diamonds #diamondmind #udachny #russia #valentineday #heart #love #mangrove #nature #digitalglobe #vantagepoint #worldview2 #satelliteimage #satelliteimagery

A post shared by Maxar Technologies (@maxartechnologies) on

Hotel uprostred čínskej púšte:

Príroda nás nikdy neprestane udivovať. Jedná sa o Amazonku:

Láva:

Odlesňovanie:

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.