Existuje mnoho vecí, o ktorých sa tak často nehovorí alebo nemáme žiadne vysvetlenie. Stále je čo objavovať a svet pred nami skrýva ešte mnoho záhadností. Každý deň sa môžete dozvedieť rôzne veci. Niekedy je to pozitívne, inokedy zas negatívne. Nie je však na škodu vedieť aj pár strašidelných či priam zarážajúcich faktov.

1. „Cotardov syndróm, tiež nazývaný „syndróm chodiacich mŕtvol“, je stav, pri ktorom sa pacient domnieva, že je mŕtvy alebo umiera. Niektorí ľudia s Cotardovým syndrómom môžu prestať hovoriť alebo jesť, pretože veria, že sú mŕtvi.

Zdroj: Demilked

2. Žraloky sú tu už najmenej 420 miliónov rokov, čo znamená, že prežili štyrikrát masové vymieranie. To ich robí staršími ako ľudstvo, staršími ako Mount Everest, staršími ako dinosaury, dokonca staršími ako stromy. Napriek tomu by sme ich mohli počas nášho života potenciálne vidieť vyhynúť.

Zdroj: Demilked

3. Vaše oči majú oddelený imunitný systém od zvyšku vášho tela. Imunitný systém vášho tela dokáže napadnúť oči a zapáliť krvné cievy v zadnej časti vašich očí. To môže viesť k zníženiu videnia alebo dokonca k slepote.

Zdroj: Demilked

4. Od 50. rokov sa stratilo 6 jadrových zbraní a nikdy sa nezískali naspäť.

Zdroj: Demilked

5. Egyptské múmie by dnes neboli také zriedkavé, keby ich väčšinu nezjedli viktoriánski Briti.

Zdroj: Demilked

6. Svet investuje viac peňazí do viagry a botoxu ako do výskumu Alzheimera.

Zdroj: Demilked

7. Štatisticky povedané, ak ste žena a budete zavraždené, s najväčšou pravdepodobnosťou to bol rodinný príslušník, partner alebo bývalý partner vo vašom vlastnom dome.

8. Ak ste muž a necháte sa zavraždiť, s najväčšou pravdepodobnosťou to bol známy alebo neznámy človek na verejnom mieste.

Zdroj: Demilked

9. Ľudia sú zdesení tým, že želatína je vyrobená z kostí. Rozpustený marshmallow v horúcej čokoláde je rozpustená zvieracia kosť.  Preto tradičné marshmallow nie sú vegánske.

Zdroj: Demilked

10. Ak by sa motýle dostali do kontaktu s krvou nerobilo by im problém ju piť ako komáre.

Zdroj: Demilked

11. Capgrasov syndróm je duševná ilúzia, pri ktorej veríte, že najbližší ľudia boli nahradení podvodníkmi.

Zdroj: Demilked

12. Nemôžete skutočne vedieť, či každý prežíva realitu a vedomie rovnako ako vy.

Zdroj: Demilked

13. Ak panda nájde čerstvú mŕtvolu, zožerie ju.

Zdroj: Demilked

14. Veľká časť kyslíka pochádza z mora a oceánov. Ale ľudia vždy hovoria o ochrane stromov, nie o ochrane mora a oceánov.

Zdroj: Demilked

15. Celá naša planéta môže byť okamžite zničená akoukoľvek z množstva kozmických udalostí, ktoré nemáme ako vidieť, ovplyvniť alebo zastaviť.

Zdroj: Demilked

Svet je plný záhad s tým musíš súhlasiť. Čo ťa najviac prekvapilo a o čom si doteraz vôbec nevedel? Určite nám nezabudni napísať!

Zdroj

Foto: Demilked

Daniela Banská
Zdravím, moje meno je Daniela. Študujem masmediálne štúdia v Bratislave. Keby si ma poznal vedel by si, že som cieľavedomá, zodpovedná a vždy pozitívne naladená.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.