coal fotografia

Novovzniknutá skupina s názvom Powering Past Coal Alliance má za úlohu do roku 2030 postupne ukončiť používanie uhlia na výrobu energie.

Zoznam doposiaľ zapojených štátov: Anglicko, Kanada, Fínsko, Dánsko, Taliansko, Francúzsko, Holandsko, Portugalsko, Belgicko, Švajčiarsko, Nový Zéland, Etiópia, Mexiko a Marshallove ostrovy.

Táto koalícia chce mať do nasledujúceho COP24 (ktoré sa odohrá v Katoviciach v Poľsku, roku 2018) aspoň 50 členov. Tí najväčší spotrebitelia uhlia, ako je napríklad Čína, USA, Nemecko a Rusko sa však zatiaľ neprihlásili.

Z pohľadu Kanady a Anglicka, dvoch najbližších spojencov USA, je to napomenutie pre prezidenta Donalda Trumpa. Jeho ideu o tom, že ľudská činnosť nemá vplyv na zmeny počasia, nepodporujú.

Tento event spustil vlnu protestov a dokonca pohol aj s osobami na vyšších postoch, ktoré majú „silu“ niečo zmeniť. Parížsky minister má v pláne implementovať túto zmenu do Parížskej dohody z roku 2015, a tak viesť ekonomiku štátu a sveta k zbaveniu sa uhlia pri výrobe energie už nadobro.

ZDROJ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.