Geniálne nápady často spočívajú v absolútnej jednoduchosti. Aby jedna osoba zistila skutočnú schopnosť ľudskej vynaliezavosti, tak sa nedávno obrátila na miesto, na ktorom nájdete všetky tajomstvá kolektívnej inteligencie – Reddit.Čo je veľmi hlúpe, no v skutočnosti to funguje?“ – dala otázku žena na tejto stránke a okamžite sa stala virálnou. 

Ľudia začali na otázku reagovať neuveriteľne rýchlo. A prišli skutočne prekvapivé odpovede. Nižšie si môžete prečítať niektoré z najlepších odpovedí, ktoré dokazujú, že aj ak niečo vyzerá hlúpo, ale reálne funguje, tak to skrátka hlúpe nie je.

„Pracujem v nemocnici a keď musím urobiť deťom čokoľvek nepríjemné, tak im hovorím, aby sa za žiadnych okolností nesmiali“

„Pracujem v oblasti mentálneho zdravia už roky. Nedokážem ani povedať koľko ľudí mi povie aká som dobrá poslucháčka. Som skrátka len ticho a nechávam ľudí hovoriť. Nejde o raketovú vedu, ale väčšina ľudí jednoducho chce mať pocit, že ich hlas je počuť. Príliš veľa terapeutov totiž ani nevie, aké vzácne je vedieť byť ticho“

Ak sa chcete zblížiť s niekým, koho nepoznáte, požiadajte ho o malú láskavosť. Potom bude mať pocit, že vás môže nabudúce o niečo požiadať on. A takto sa pomaly s daným človekom zblížite.

Cítite sa unavení, bolí vás hlava alebo trápia kŕče? Jednoducho sa napite vody. Voda je úžasná a možno ani netušíte koľko problémov dokáže vyriešiť.

Ak budete hovoriť deťom, aby si upratali izbu, tak vedzte, že je to skvelý spôsob ako zaručiť, aby sa hrali so svojimi hračkami celý deň.

Prilepte kúsok pásky na sedadlo vášho bicykla. Dokáže to ľahko odradiť zlodeja od toho, aby bicykel ukradol. Veď kto by chcel bicykel s „roztrhaným“ sedadlom.

Každý deň si skúste napísať zoznam toho, čo daný deň chcete urobiť alebo stihnúť. Budete sa potom cítiť lepšie, keď dané veci budete vyškrtávať a poviete si, že ste to zvládli.

„Moja teta si ukrýva drahé šperky do tašky na zips. Tie lacné si zas ukladá do krabičiek na to určených. V minulosti jej už ľudia ukradli viacero šperkov a takýmto premysleným spôsobom môže prísť v budúcnosti len o tie lacné“

Na uštipnuté miesta si dajte dezinfekčný prostriedok. Funguje to lepšie ako akékoľvek chladiace spreje.

Ak ste v krízovej situácii a všimli ste si, že vás niekto prenasleduje, tak skúste zo seba urobiť tak hlúpeho a šialeného človeka, ako to najlepšie viete. Možno to bude vyzerať hlúpo, ale útočníka tým dokážete odradiť.

Ak sa budete smiať počas telefonovania s inou osobou, budete znieť šťastnejšie ako možno naozaj ste.

Sprcha dokáže vyriešiť viacero nepríjemností. Bolí vás hlava? Osprchujte sa. Trápi vás úzkosť? Choďte sa osprchovať s levanduľou. Ste prechladnutí? Doprajte si sprchu s parou. Sprcha síce nie je všeliek, ale určite sa budete po nej cítiť lepšie.

Dbajte na to, aby ste sa do práce obliekli dobre. Môžete byť úžasný pracovník, ale ľudia vás skutočne hodnotia najmä podľa toho, ako vyzeráte.

Povedzte si „Som silný ako medveď“ predtým, ako idete zdvihnúť niečo ťažké.

Ak si myslíte, že niekto vás sleduje, tak zazívajte. Ak zívne aj on, tak je jasné, že vás skutočne sleduje. Zívanie je totiž nákazlivé.

Pozeranie filmov, ktoré ste už videli vám pomôže zaspať.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.