Skupina 19 rodín sa spojila, aby si kúpila 40 hektárov pôdy. Teraz dúfajú, že poskytnú prosperujúce a najmä bezpečné útočisko pre ľudí tmavšej pleti. Rodiny kúpili pozemok, ktorý sa nachádza v grófstve Wilkinson v štáte Georgia v auguste tohto roku.

Renee Walters, investorka a podnikateľka pôvodne neplánovala kúpu tak veľkého pozemku, mala však jasný cieľ. Chce totiž vytvoriť bezpečný priestor pre černošské rodiny. Jej priateľ, realitný agent Ashley Scott, povedal: „Dúfam, že to bude prosperujúce a bezpečné útočisko pre ľudí akejkoľvek farby pleti, najmä pre černošské rodiny. To je naša vízia, chceme byť schopní vytvoriť prosperujúcu a bezpečnú komunitu, ktorá bude mať poľnohospodárske a obchodné podniky, ktoré sa navzájom budú podporovať.“

 

Toto úsilie rozbehli potom, čo hnutie Black Lives Matter upozornilo na policajnú brutalitu páchanú na černochoch. Sledovali sme našich ľudí protestujúcich v uliciach a chceme, aby sa nebáli zostať vonku v uliciach vždy, keď je to potrebné a upozorňovali na krivdy, ktoré sa dejú černochom. „Potrebovali sme vytvoriť priestor a miesto, kde by sme znova mohli byť dedinou či kmeňom. Chceli sme vytvoriť tento bezpečný priestor, kde by sme mohli riešiť naše vlastné problémy a obavy,“ dodal Ashley.

Manželia sa tak spoločne rozhodli zahájiť vlastnú iniciatívu, aby mohli chrániť svoje rodiny pred nebezpečenstvami, ktorým v súčasnosti čelí černošská komunita. Manželka povedala, že začínala byť ohromená a mala pocit úzkosti, keď jej manžel alebo deti odišli z domu. „Akonáhle som videla, že príspevok o predaji týchto pozemkoch sa stal virálnym, potešilo ma to. Povedala som si, že je to úžasné,“ povedala Renee. Dvojica sa potom rozhodla osloviť priateľov i rodinu a zistiť kto ďalší by mal záujem podieľať na ich cieli. Dúfajú, že pôdu, ktorú si kúpili, čoskoro zmenia na nové mesto s názvom Sloboda.

Manželia tak dúfajú, že ich novo vybudované mesto bude slúžiť ako dedičstvo, ktoré môže 19 rodín odovzdať ďalším generáciám.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.