Niekedy sa vzťahy jednoducho nevydaria, no najhoršie na tom je, že najviac na to doplácajú nevinné deti alebo potom zvieratá. A toto je vážny problém. Často potom zviera ostane niekde na ulici a nemá sa kto o neho starať. Taký osud postihol aj tohto huskyho, ktorý skončil priviazaný na reťazi dva roky. Nemal poriadne prístup k vode ani jedlu. A to všetko len preto, že jeho bývalý majiteľ sa nedokázal pomstiť svojej bývalej manželke, tak to urobil takto cez psíka.

Keď ho aktivisti našli, tak psík bol v zúboženom stave a dalo by sa povedať, že bol kosť a koža. Jeho predchádzajúci majiteľ si ho zaobstaral, keď bol iba šteniatkom a daroval ho svojej vtedajšej manželke. Krátko nato však požiadala o rozvod, takže sa manžel rozhodol pomstiť prostredníctvom šteniatka. Prestal ho kŕmiť, priviazal ho k reťazi a nechal ho pomaly zomierať. Našťastie sa k nemu v hodine dvanástej dostali aktivisti, ktorí ho zachránili. Tí keď ho dostali do auta, tak psík spal celú cestu do útulku, ktorá trvala 2 hodiny. Záchrancov prekvapila jeho sila, pretože niekto, kto sotva chodil 2 roky, dokázal sám ísť.

Psík mal však nemalé zdravotné problémy, ktoré bolo potrebné okamžite riešiť. Bol najmä vážne podvýživený a trápili ho parazity i svrab. V takýchto prípadoch je však najdôležitejší človek alebo aj celá skupina ľudí, ktorá mu dá šancu na nový život a s láskou sa o neho postará. A tento psík to našiel, aj keď po celých 2 rokoch. Pomerne rýchlo sa zotavil, pribral na váhe a narástla mu srsť. Postarali sa o neho dobrí ľudia z Pet Angels Rescue of Oklahoma.

Psíkovi dali meno Finn a ten sa im od prvého dňa doslova menil pred očami. Nielenže sa stal šťastnejším psom, ale získal aj primeranú váhu na danú rasu a taktiež výzor. Predtým by totiž len málokto vedel rozoznať o akú rasu ide. Momentálne je to zdravý psík, ktorý je maximálne šťastný, keďže si našiel milujúcich a starostlivých majiteľov, ktorí ho privítali vo svojej rodine. Tento príbeh má šťastný koniec, no vždy tak tomu bohužiaľ nie je.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.