Tresty za drogy sú na Slovensku vysoké, čo dokazuje aj tento prípad. Marihuana tu nie je schválená ani na lekárske účely, na čo doplatil aj pán Šípoš, ktorý kvôli výrobe konopných mastí pre svojich chorých rodičov prišiel o dom a nasledujúcich 20 rokov strávi vo väzení.

Europoslanci z Progresívneho Slovenska, Martin Hojsík spolu s jeho kolegom, Michalom Šimečkom poukazujú na tento prípad na Facebooku a vyjadrujú sa, že ide o obrovskú nespravodlivosť. 

„Pýtate sa, koľkých ľudí pán Šípoš zavraždil? Alebo koľko ton heroínu doviezla jeho mafiánska skupina z Afganistanu? Správna odpoveď je NULA. Jediné, čoho sa pán Šípoš dopustil, je výroba a predaj liečivých mastí z marihuany,“ vyjadril sa Hojsík v príspevku. 

Podľa dostupných informácií je odsúdený Jozef Šípoš niekdajším majstrom Európy v rýchlostných člnoch. Trest, ktorý dostal sa však netýka len jeho. Trpieť budú zrejme aj jeho onkologicky chorí rodičia a syn, ktorí prídu o strechu nad hlavou. Okresný súd v Trnave nechal totiž pánovi Šípošovi prepadnúť majetok. 

Zdroj: pixabay

„Toto sú konkrétne dôsledky naozaj šialených slovenských zákonov o marihuane. A je neskonalá hanba, že kým sa OĽaNO a Mária Kolíková už dva roky hádajú o tom, ako presne tieto zákony zmeniť – a odmietajú návrhy PS na dekriminalizáciu – tak ďalšie a ďalšie rodiny majú svoje životy nenávratne zničené,“ dodáva na záver Martin Hojsík v svojom facebookovom príspevku. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.