Holokaust počas druhej svetovej vojny zanechal na ľudskom pokolení stopu, ktorá nikdy nevymizne z jej histórie. Možno sa na ňu zabudne ale aby sa nezabudlo pripravili sme si pre vás článok.

1. Počas holokaustu bola zavraždená približné 1/3 židov.

2. Viac než 1 milión z tohto počtu boli deti.

holokaust 4

 

3. V roku 1945 Eisenhower predpokladal, že ľudia sa budú snažiť holokaust zastaviť, tak nútil novinárov, aby to dokumentovali.

holokaust 3

 

4. Hitler plánoval zozbierať tisíce židovských artefaktov a po vojne postaviť “Múzeum vyhynutej rasy”.

holokaust 2

 

5. Ernst Leitz II. z Leica Camera pomohol svojim židovským zamestnancom dostať sa z Nemecka pred tým, než Nemci uzavreli hranice. Vlak dostal výstižné pomenovanie – “Leica Freedom Train”.

holokaust 1

 

6. Hitler nikdy nenavštívil žiaden z koncentračných táborov.

holokaust 10

 

7. Odmietanie holokaustu bolo považované za zločin v 17 krajinách.

holokaust 9

 

8. Židovský boxer Salamo Arouch bol väznený v tábore Auschwitz a bol nútený bojovať s ostatnými väzňami. Prehratí boli zavraždení. Takto prežil 2 roky až kým nedorazili vojská oslobodiť tábor.

holokaust 8

 

9. Dvaja poľskí doktori zachránili približne 8000 židov tým, že nafingovali epidémiu týfusu. Vďaka tomu nacisti nikdy nevkročili do ich mesta.

holokaust 7

 

10. Prvý koncentračný tábor – Dachau – bol otvorený 6 rokov pred tým, než začala 2. svetová vojna a boli tam väznení predovšetkým politickí väzni.

holokaust 6

 

11. 99% Dánskych židov prežilo holokaust pretože boli včas evakuovaní do neutrálneho Švédska.

holokaust 14

 

12. Spoločnosť, ktorá vyrábala Cyklon B – plyn, ktorý bol použitý na zavraždenie miliónov židov – doteraz existuje ako firma vyrábajúca prostriedky proti škodcom. Avšak vedúci spoločníci boli po vojne odsúdení.

holokaust 12

 

13. The Nokmim alebo The Avengers bola skupina židovských partizánov, ktorí vzali osud do vlastných rúk a po vojne tajne vraždili bývalých Nacistov.

holokaust 11

 

14. Jedným z ich plánov bol dokonca obrátený holokaust , ktorý spočíval v tom, že otrávia Nemecké zásobárne vody. Tento plán bol však zmarený Britmi.

holokaust 10

 

15. Približne 200 bývalých príslušníkov Gestapa bolo po vojne zamestnaných Nemeckou Spravodajskou Službou.

holokaust 18

 

16. Helena Citrónová bola Slovenskou väzenkyňou v tábore Auschwitz, do ktorej sa zamiloval nemecký strážnik, Franz Wunsch. Franz jej niekoľko krát zachránil život tým, že jej dával prácu ako triedenie oblečenia tých, ktorí boli poslaní do plynových komôr.

holokaust 15

 

17.  Počas 2. sv. vojny Japonský konzul, Chiune Sugihara, zachránil 6000 židov tým, že im všetkým dal víza do Japonska. Urobil to aj napriek tomu, že mu Japonská vláda povedala, aby to nerobil.

holokaust 17

 

18. Anna Franková zomrela iba týždeň pred tým, než bol koncentračný tábor oslobodený spojeneckými jednotkami.

holokaust 16

 

19. Poľský vojak menom Witold Pilecki bol dobrovoľne väznený v tábore Auschwitz, aby získaval informácie.

holokaust 21

 

20. Židovské deti boli primárnym cieľom Nacistov. Údajne to bolo preto, aby nevyrástli a nestali sa “hrozbou”.

holokaust 20

 

21. V tábore Treblinka bolo vyvraždených približne 1 milión ľudí a to skupinou iba 150 ľudí.

holokaust 19

 

22. V závere Holokaust zapríčinil smrť približne 11 miliónov ľudí.

holokaust 22

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu

5 KOMENTÁRE

  1. a čo slovanský holocast ten neexistuje v 2 sv. vojne zabili 5 krat viac slovanov ako židov T:J: 30 milionov ludi to sa akože nestalo. To čo sa stalo židom je hrozné ale nemôžeme zabudať aj na Slovanský holocast.

    • Presne povedané…v tomto sa židia radia medi rasistov ,lebo uznávajú len seba ako fašisti!!!A ostatné národi sú akože menejcenné,podradné alebo čo?Slovanov zahinulo podstatne viac a to nie je holokaust?

  2. je krasne vidiet ako aj tato stranka sa zacina venovat zido-propagande , bol by som vcelku zvedavi kto vas plati, za tyzden dajte zas nieco o zidoch a holokauste ,no mimimalne raz za mesiac aby ste vyhoveli sponzorom

  3. Jednu vec nechápem, ako môže byť niekto v roku 2016 tak psychicky obmedzený že dokáže deliť ľudí na židov a ostatní…Človek je len jeden bez ohľadu na náboženstvo alebo rasu. To mi chce niekto dokazovať že tie malé deti ktoré tam tí prašiví psy dokázali bezcitne zabiť boli hrozbou pretože boli židia? Je mi jedno či je niekto kresťan, žid, moslim, budhista…pokiaľ je to dobrý človek tak je to dobrý človek, pokiaľ je to zlý človek tak je to individuálne zlý človek. Je to presne to isté ako hovoriť že všetci nacisti boli bezcitné beštie len preto že ten čo dokázal denne zabiť 500 židov bez mrknutia oka bol nacista.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.