Mnoho umelcov z celého sveta sa začalo sústrediť na tvorbu umenia, ktoré upriamuje pozornosť na stále sa zvyšujúci problém týkajúci sa zmeny klímy. Medzi takými je aj mladý 23-ročný Oscar Olivares z Venezuely, ktorý sa nedávno objavil na titulkách novín kvôli svojmu gigantickému nástennému výtvoru. Ide o múr obložený vrchnákmi od fliaš.

Vždy som používal svoje umenie na to, aby som vyjadril čo cítim a čo si myslím. Som veľmi šťastný, keď kreslím alebo maľujem a chcem, aby ľudia, ktorí sa pozerajú na moju prácu cítili rovnaké šťastie,“ povedal k svojej tvorbe mladík. Spolupracuje s miestnou environmentálnou organizáciou OkoSpiri za pomoci ktorej vytvoril toto gigantické dielo.
K jeho vytvoreniu použili celkom
200 000 rôznych plastových uzáverov a práca im zabrala až 2,5 mesiaca. Táto stena teraz zdobí malé námestie Plaza Escalona v El Hatillo v Caracase. Celé dielo má celkom 45 metrov, v najkratšom bode meria 3,5 metra, v tom najdlhšom 7,25 metra.

Konečným výsledkom je úžasne farebné zloženie a niekoľko veľmi zaujímavých obrazcov. Celé prostredie tak dokázal zmeniť na nepoznanie. Okrem toho, že dielo upozorňuje na vážny problém, tak skrášľuje aj okolie a ľudia tam začali chodiť veľmi radi. Pridalo sa tam tiež niekoľko lavičiek a vysadili trávu. A je sa na čo pozerať.
Foto: Boredpanda
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.