Už je to 250 rokov, čo v Nemecku videli voľne žijúceho bizóna eúrópskeho.  Nedávno sa jeden objavil  neďaleko rieky Oder pri meste Lebus.  Nikto však nejasal . Muž upovedomil úrady a náčelník miestnej polície sa rozhodol konať. Bizóna vyhodnotil ako hrozbu a prikázal dvom miestnym poľovníkom aby ho odstrelili.

Bizón sa do Nemecka pravdepodobne dostal cez poľskú hranicu . Cicavec je zaradený do kategórie „zraniteľných“ druhov a teda konanie príslušníka polície určite nebolo na mieste. Rovnako je bizón eúropsky aj vysoko chránený druh v Nemecku.

Bizón pritom nie je známy svojou agresivitou . V Poľsku sa pohybuje v desiatkach a jeho územie nie je nijak označované za nebezpečné.

 

Svetový fond na ochranu prírody (WWF) už chystá obvinenia, ktoré vznesie proti autoritám, ktoré nariadili odstrel najväčšieho európskeho suchozemského cicavca.

 

Foto: wikimedia

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.