V populárnom dizajne tašiek dnes existuje prísna dichotómia medzi módou a funkciou. Keď sme robili výskum, zistili sme, že veľa módnych návrhárov sa zameriava na estetiku, ale v skutočnosti nepremýšľajú o životnom štýle modernej ženy. Módni návrhári mali tendenciu zaobchádzať so ženami ako s predmetmi, na ktoré môžu zavesiť svoje výtvory, ale tieto ženy sú neustále na cestách. Chcú vyzerať dobre, ale sú tiež profesionálkami, ktoré majú čo robiť.

Zdroj foto 1: Look Studio / Shutterstock.com

 

Pre ženy, ktoré za prácou veľa cestujú, je nájsť praktickú, no atraktívnu tašku veľkou výzvou. Taktiež by ste si pri samotnom výbere mali dávať pozor na pár základných vecí, ktoré vám dnes prezradíme, aby ste našli svoju vysnívanú, no stále praktickú kabelku na každodenné použitie. Poďme sa na ne pozrieť.

 

Úroveň pohodlia

Vaša kabelka, rovnako ako vaše oblečenie, musí byť pohodlná na nosenie. Uistite sa, že ste si vybrali tašku, ktorá sa pohodlne nosí v ruke či na ramene. Predovšetkým musíte zabezpečiť, aby to bolo módne aj praktické.

 

Môžeme sa zamilovať do estetického vzhľadu kabelky, ale ak sa vám nenosí pohodlne, nakoniec vás omrzí nosiť ju na ramene celý deň. Dbajte na to, aby pri ďalšom nákupe kabelky bola nielen krásna na pohľad, ale aj praktická a pohodlná na nosenie. Našim tipom je, zvoliť si pohodlnú kalku v čiernej farbe. Čierna kabelka sa zíde sa akýchkoľvek okolností, a ak je navyše pohodlná, máte o svoju pracovnú kabelku postarané.

Materiál kabelky

Pri kúpe kabelky je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré treba zvážiť, typ materiálu, z ktorého je vyrobená. Syntetické materiály sú ľahšie a majú širokú škálu kvalít.

 

V horúcom počasí si môžete vybrať z plátna, rafie, slamy, bambusu a rôznych iných materiálov na každodenné použitie. Pri výbere z týchto ľahkých látok zvážte trvanlivosť a či je pravdepodobné, že vydržia vo vynikajúcom stave, alebo či chcete len štýlový vzhľad, ktorý vydrží jednu alebo dve sezóny.

Zdroj foto 2: Cozy Home / Shutterstock.com

Zlaďte ju so svojím typom postavy

Ak ste vysoká a štíhla, nosenie hrboľatej, zaoblenej kabelky vám môže pomôcť pridať krivky k vašej postave. Ak ste nízka a štíhla, použite vysokú a obdĺžnikovú kabelku alebo dlhú a elegantnú, aby ste podčiarkli svoju drobnú postavu. Vo všeobecnosti platí, že čím štruktúrovanejšia by mala byť vaša taška, tým oblejší tvar.

 

To neznamená, že musíte nosiť veľkú “krabicu”, aby ste vyvážili svoju ženskú postavu; mäkká koža alebo látky v obdĺžnikových alebo štvorcových tvaroch by fungovali tiež. Nosenie veľkej obdĺžnikovej kabelky by zase vyzeralo fantasticky na niekom s krivkami.

 

Pro tip: ak chcete svoju kabelku zladiť so svojim celkovým štýlom, vyberte si k nej aj ladiace okuliare. Tento súhrn štýlov vám ráno ušetrí potrebné minúty!

 

Veľkosť kabelky

Ďalším zaujímavým tipom je, že ak nenosíte viac ako päť vecí, potom netreba nosiť obrovskú kabelku. Pred kúpou novej kabelky si položte otázku, aké must-have nosíte? Ak denne so sebou naozaj nenosíte veľa vecí, ste vo veľkej výhode a môžete zvoliť menšiu tašku; oceníte slobodu, ak so sebou nenesiete celú svoju existenciu.

Ak si chcete do kabelky uložiť slnečné okuliare, nevyhnutnú kozmetiku, malý zápisník a parfém, budete musieť zväčšiť veľkosť vašej novej kabelky. Ak cítite potrebu vziať si všetko so sebou, vyberte si kabelku s vnútornou priehradkou pre ľahký prístup k dôležitým veciam.

 

 

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.