V pakistanskom meste Ghotki sa stala tragédia. Zrazili sa tam dva vlaky a najmenej 40 ľudí je mŕtvych. Ďalších 50 osôb bolo pri nehode zranených a niektorí z nich sú v kritickom stave. Počty zranených i mŕtvych sa ale v priebehu menia, keďže záchranári i miestni stále pomáhajú pri tragédii.

Podľa správ sa jeden vlak počas cesty do provincie Sindh vykoľajil a dostal sa na druhú koľaj. Druhý vlak plný ľudí narazil do vykoľajeného vlaku a tragédia bola na svete. Pakistanský premiér sa nechal počuť, že je šokovaný touto tragédiou, pri ktorej došlo k zničeniu 8 vagónov. Pravdou však je, že táto krajina si prežila už viacero podobných tragédii.

Pri zrazených vlakoch pomáhajú záchranné zložky, ale k záchrannej akcii sa pridali aj miestni obyvatelia, ktorí sa snažia vyslobodiť telá tých, ktorí zostali uväznený vo vagónoch. Očakáva sa, že počet obetí ešte porastie. Podobné incidenty sa odohrali v Pakistane už v roku 2020, kedy pri nehode vlaku zahynulo 20 ľudí a pri ďalej nehode 19 ľudí. No takýchto vlakových tragédii bolo za posledné roky veľmi veľa.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.