Veľa kriminálnych thrillerov sveta je inšpirovaných realitou. Pre fanúšikov krimi môže byť zaujímavé vedieť, že veľa zločinov zostalo stále nevyriešených. Ide o trestné činy, pri ktorých boli všetky vyšetrovania márne a polícia pre ne nemala žiadne vysvetlenie. V tomto zozname vám teda podrobne rozpíšeme 5 bizarných nevyriešených zločinov z celého sveta.

Masaker rodiny Setagaya sa odohral v japonskom Tokiu, kde boli zavraždení štyria členovia a aj napriek tomu, že vrah zostal v dome ešte niekoľko hodín po čine, kde zanechal množstvo dôkazov i DNA, stále nebol nájdený a potrestaný. 

31. decembra 2000 bol Mikio Miyazawa spolu s manželkou a dvomi deťmi zavraždený v ich dome, ktorý sa nachádza v Setagaya v západnom Tokiu. Mikiov syn Rei bol uškrtený v spánku, zatiaľ čo ostatní členovia rodiny boli dobodaní. Šokujúce je, že vrah zostal po týchto vraždách v dome ešte niekoľko hodín. Použil domáci počítač, uvaril si čaj, použil toaletu a hygienické potreby a dokonca spal na pohovke. Rodinný počítač bol naposledy pripojený k internetu o desiatej ráno nasledujúci deň po vražde. Zhruba v tomto čase prišla do domu Asahi, matka Mikiovej manželky Yasuko. Bola prvá, ktorá videla tento masaker.

Vrah dokonca po sebe zanechal niekoľko stôp DNA. Vyšetrovanie ukázalo, že nepatril do rodiny Miyazawovcov. Polícia tiež zistila, že vrahom bol muž a mal v DNA európskych aj ázijských predkov. Mysleli, že je pôvodom z Kórei alebo Číny. Vyšetrovanie však aj po toľkých rokoch stále pokračuje a k tímu bolo pridelených až štyridsať policajtov.

V 40. rokoch 20. storočia bol na austrálskej pláži Somerton nájdený mŕtvy muž spolu s papierom plným šifier, ktorý mal vo vrecku. Napriek medzinárodnej pomoci miestna polícia nedokázala identifikovať tohto muža ani dôvod jeho smrti.

30. novembra 1948 bolo nájdené telo dobre oblečeného muža na austrálskej pláži Somerton. Na jeho tele neboli nájdené žiadne stopy po násilí. Svedkovia spozorovali na golieri polovicu cigarety. Prvé správy uvádzali, že tento muž bol buď otrávený, alebo zomrel na zlyhanie srdca. Bolo ťažké ho identifikovať, pretože sa nenašli žiadne doklady. Jediné veci, ktoré sa našli v jeho vreckách, bol balíček cigariet, dva hrebene, zápalky, žuvačky a lístky na pláž. Pitevná správa tiež nepriniesla do vyšetrovania nič užitočné. Jediné získané informácie poukazovali na otravu, ale v jeho krvi sa nenašiel žiaden jed.

Niektorí tvrdili, že ide o baletného tanečníka alebo atléta. Mužove odtlačky prstov obehli po celej Austrálii s nádejou, že ho identifikujú. Všetky snahy však vyšli nazmar. Keď sa polícia chystala odmietnuť ďalšie pokračovanie vyšetrovania, našla na železničnej stanici v Adelaide kufrík, ktorý tam bol práve 30. novembra ponechaný. Medzi vecami, ktoré sa našli v kufri, bolo oblečenie, skrutkovače, manžety, nožnice atď. Policajti napokon našli meno T. Keane na kravate. Spustilo sa vyhľadávanie vo všetkých anglicky hovoriacich krajinách, no k identite sa nedopátrali.

Ďalšou zaujímavou vecou bolo, že v skrytom vrecku mužských nohavíc sa našiel malý kúsok papiera a bol na ňom nápis „Tamam Shud“. Je to perzská fráza prevzatá z básnickej knihy Rubaiyat Omara Khayyama a znamená „Je to ukončené“. Tieto dôkazy preto naznačovali, že by mohlo ísť o samovraždu. Aj keď sa objavilo niekoľko teórií, skutočná príčina jeho smrti dodnes nie je známa.

V roku 1968 došlo v Japonsku k lúpeži v hodnote 294 miliónov jenov (vyše 800 000 dolárov). Stále sa to považuje za najväčšiu lúpež v histórii Japonska a identita motocyklistu, ktorý za touto krádežou stojí, je stále záhadou.

V decembri 1968 muž oblečený v uniforme ukradol peniaze patriace tokijskej banke Nihon Shintaku. Podľa výmenných kurzov to bola vtedy hodnota rovná 817 500 dolárov. Odohralo sa to tak, že štyrom zamestnancom banky povedal, že dom ich vedúceho pobočky bol vyhodený do vzduchu a aj v tomto aute sa nachádza dynamit. Zamestnanci tak vystrašene vystúpili z auta, ktoré prevážalo peniaze. Mladý muž potom vošiel do vozidla a akože začal pátrať po dynamite. Zamestnanci videli dym a mladík ich varoval, že auto exploduje. Tí preto od hrôzy utiekli a záhadný muž pohodlne odišiel s autom plným peňazí.

Polícia síce vypátrala auto, ktoré odstavil zlodej v parku, no následne ušiel na motorke. Nezostala po ňom ani stopa. Aby teda prípad vyšetrili, tak privolali na výsluch všetkých mladých motorkárov zo Západného Tokia. Pátranie však nebolo úspešné a dodnes nebol prípad objasnený.

Panchen Lama je druhou najvplyvnejšou osobnosťou v tibetskom budhizme. V roku 1995 bol za 11. Panchen Lamu vybraný len šesťročný chlapec. Malý chlapec a jeho rodina však po troch dňoch od tohto oznámenia zmizli.

V roku 1995 bol šesťročný Gedhun Choekyi Nyima zvolený za 11. človeka, do ktorého sa reinkarnoval Panchen Lama. Avšak, len po troch dňoch od tejto voľby chlapec a jeho celá rodina záhadne zmizli. Tibeťania totiž veria, že ich duchovní vodcovia sa po smrti reinkarnujú. V budhizme je Panchen Lama vplyvným vodcom s hlavnými duchovnými autoritami. Patrí mu druhé najvýznamnejšie postavenie za dalajlámom. Slovo „panchen“ znamená veľký učenec.

Dalajláma si vybral tohto chlapca po smrti človeka, ktorý pôsobil ako veľký učenec predtým. Vedelo sa, že čínska vláda nebola s touto voľbou veľmi spokojná. Aj preto sa predpokladá, že práve ona má niečo spoločné so zmiznutím Choekyi Nyima a jeho rodiny. Neskôr teda na túto pozíciu nastúpil namiesto mladého chlapca vládny kandidát Gyancain Norbu. Čínska vláda nedávno uviedla, že Choekyi Nyima teraz žije normálnym životom 31-ročného občana, ktorý vyštudoval a má zamestnanie. On a jeho rodina údajne chcú žiť pokojným životom, a preto bola ich totožnosť utajená. Neexistujú však dôkazy, že tomu tak naozaj je.

Britka Julie Wardová zomrela v roku 1988 počas svojej cesty do rezervácie Masai Mara v Keni. Keňská vláda spočiatku uvádzala, že ju buď zožral lev, alebo zasiahol blesk. Jej otec sa s tým však neuspokojil a zistil, že bola zavraždená.

Julie Ward bola začínajúca fotografka divočiny. V roku 1988 odišla na dlhú dovolenku do Afriky. Počas cesty do rezervácie Masai Mara ju sprevádzal Austrálčan Glen Burns. 5. septembra sa im pokazilo auto a Glen ho musel ísť do Nairobi opraviť. Julie však zostala v chate. 6. septembra, keď bolo auto opravené, bola žena videná v neďalekom tábore. No odvtedy po nej nebolo chýru ani slychu. Kenské úrady hneď nato oznámili, že ju buď zožral lev, alebo zomrela v dôsledku zásahu blesku.

Otec ženy sa však s tým odmietal zmieriť a okamžite odletel do Kene. Tušil, že v tom bude niečo iné. John teda vzal vyšetrovanie do vlastných rúk. Dcéru hľadal pomocou vrtuľníka a čoskoro našiel vozidlo aj Julieine spálené telo. Pozbieral všetky dôkazy, ktoré úradníkov prinútili k priznaniu, že bola zavraždená. Zistilo sa, že Juliine kosti boli prerezané ostrým nožom a urobil to človek, nie zviera. Telo napokon vrah podpálil. John Ward počas pátrania a vyšetrovania minul viac ako 2 milióny libier a tvrdil, že kenská vláda sa snažila vrahov utajiť. Aj keď boli obvinení traja ľudia, žiadny z nich nebol odsúdený pre nedostatok dôkazov.

 

 

 

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.