5 bizarných nevyriešených zločinov z celého sveta, ktoré vás šokujú (2. časť)

18361

Veľa kriminálnych thrillerov sveta je inšpirovaných realitou. Pre fanúšikov krimi môže byť zaujímavé vedieť, že veľa zločinov zostalo stále nevyriešených. Ide o trestné činy, pri ktorých boli všetky vyšetrovania márne a polícia pre ne nemala žiadne vysvetlenie. V tomto zozname vám teda podrobne rozpíšeme ďalších 5 bizarných nevyriešených zločinov z celého sveta. Predošlú časť nájdete na tomto odkaze.

V roku 2008 bola zavraždená 13-ročná Arushi Talwar. Zavraždený bol tiež osobný kuchár rodiny. Napriek mnohým dôkazom a vyšetrovaniam nebol vrah ani do dnešných dní identifikovaný.

Arushi bola jediným dieťaťom Rajesha a Nupur Talwarových, zubných lekárov žijúcich v indickom Dillí. 16. mája 2008 Talwarovci objavili telo Arushi v jej izbe. Ich osobný kuchár Hemraj bol nezvestný a prvé vyšetrovanie polície potvrdilo, že práve Hemraj mohol zabiť Arushi. Rajesh ponúkol 500 dolárov každému, kto by bol ochotný ísť do kuchárovej dediny v Nepále a priviesť ho späť. Na druhý deň však bolo Hemrajovo mŕtve telo objavené na terase domu. Arushi aj Hemraj mali rozrezané hrdlo.

Polícia považovala práve Rajesha za hlavného podozrivého. Verili, že medzi dievčaťom a Hemrajom existoval vzťah a Rajesh ich po tomto odhalení zavraždil. Polícia tiež podozrievala muža z mimomanželského vzťahu a uviedla, že kuchár o tom vedel. Údajne o tom povedal aj Arushi a jej otec ich preto oboch zabil. V roku 2009 sa pustil do vyšetrovania nový tím CBI a za hlavného podozrivého označili opäť Rajesha. V roku 2013 boli obaja rodičia dievčaťa odsúdení na doživotie, ale v roku 2017 boli prepustení pre nedostatok dôkazov.

Dve holandské študentky sa v roku 2014 vydali na turistiku v Paname, odvtedy ich však už nik nevidel. Po rozsiahlom vyšetrovaní boli nájdené časti tiel. Skutočná príčina smrti nie je dodnes známa.

V roku 2014 sa dve holandské dievčatá Kris Kremers a Lisanne Froon vybrali na turistiku. Boli čerstvými absolventkami. Presťahovali sa do Panamy s úmyslom pomôcť miestnym deťom formou dobrovoľníctva. Po šiestich týždňoch dovolenky sa vybrali na túru do neďalekého lesa. O tejto túre dokonca zverejnili príspevok na Facebooku, kde napísali, že pôjdu pešo na Boquete. Niektorí miestni obyvatelia tvrdili, že pred túrou ich videli obedovať aj s dvoma Holanďanmi.

Ešte v tú noc sa však tieto dievčatá stratili. Ich rodičia dorazili do Panamy a ponúkli 30 000 dolárov ako odmenu každému, kto ich nájde. Po 10 týždňoch rozsiahleho pátrania bol Lisanin batoh objavený spolu s mobilnými telefónmi, hotovosťou, pasmi a fotoaparátom. Záznamy hovorov ukázali, že obe dievčatá vytočili tiesňové číslo predtým, ako sa im vybili telefóny. Vo fotoaparáte sa našlo viac ako deväťdesiat fotografií nasnímaných v tme. V hľadaní sa teda pokračovalo, no po dvoch mesiacoch už našli iba časti tiel. Tie boli rozporcované a rozmiestnené po okolí. Doteraz sa nevie kto to urobil.

Jil Dando, populárna novinárka z BBC Crimewatch, bola zavraždená pred jej vlastným domom v roku 1999. Zatkli Barry Georgeho, ale pre nedostatok dôkazov bol neskôr prepustený.

Jill Dando bola veľmi populárnou britskou novinárkou, ktorá pracovala v BBC. Moderovala reláciu „Crimewatch“, kde diskutovala o nevyriešených zločinoch. A paradoxné je, že aj jej smrť sa stala nevyriešeným zločinom. 26. apríla 1999 sa Jill okolo 23:32 vrátila od svojho otca do vlastného domu vo Fulhame. Len čo dorazila k vchodovým dverám, bola zastrelená. Z pitevných správ vyplynulo, že v čase streľby pritlačil vrah zbraň k jej hlave. Jeden zo susedov potvrdil, že výstrel nepočul, ale videl, ako vysoký muž vo veku okolo 40 rokov opúšťa Jillin dom.

Polícia začala s rozsiahlym vyšetrovaním a na zoznam podozrivých pridala niekoľko mien. Na tomto zozname bol žiarlivý bývalý priateľ či profesionálny vrah, ktorého si niekto najal, ale aj nepríčetný fanúšik. Po jednom roku vyšetrovania policajti obvinili miestneho muža menom Barry George, ktorý v minulosti sledoval a týral ženy. V roku 2000 bol zatknutý, ale neskôr ho pre nedostatok dôkazov prepustili. K dnešnému dňu je tento trestný čin stále nevyriešený.

V roku 1981 bolo nemecké dievča Ursula Herrmann unesené spred vlastného domu. Ešte po jej zmiznutí dostali rodičia správy od únoscov, ktorí požadovali výkupné. Dva týždne po zmiznutí dievčaťa bolo jej telo nájdené zakopané v lese.

Ursula Herrman bolo desaťročné dievča žijúce v Nemecku. 15. septembra 1981 sa viezla na bicykli a akurát odchádzala od svojho bratranca domov. Domy sú od seba vzdialené len desať minút. Po ceste však zmizla. Po dvoch dňoch začali jej rodičia prijímať záhadné hovory, kde nikto nerozprával a počuli len hrať rozhlasovú hudbu. Neskôr od rodičov žiadali únoscovia výkupné v hodnote dvoch miliónov. Po tom, čo matka Ursuly povedala, že zaplatia výkupné, únoscovia poslali požiadavku na ďalšie výkupné.

Po dvoch týždňoch od únosu bolo však v lese vykonané rozsiahle pátranie a mŕtve telo Uršule našli v šachte. Bola tam zatvorená spolu s jedlom, rádiom a dokonca mala aj ventiláciu. Výmena vzduchu však nebola dostatočná a Uršula zomrela na udusenie. Werner Mazurek, sused Uršuly, bol považovaný za hlavného podozrivého. Jeden z jeho priateľov polícii najskôr povedal, že Werner vykopal jamu v lese, ale neskôr to poprel. Následne sa tento prípad zastavil. V roku 2007 však boli Werner a jeho manželka zatknutí, pretože sa v ich dome skutočne našiel magnetofón a polícia mala podozrenie, že z neho púšťali zvučky do mobilu. Muž bol neskôr odsúdený na doživotie, zatiaľ čo jeho manželku prepustili. Neexistujú však žiadne dôkazy, žeby to naozaj urobil on.

26. januára v roku 1966 sa tri deti vydali autobusom na pláž Glenelg a záhadne zmizli bez stopy.

Tri deti menom Jane, Arnna a Grant, sa vydali autobusom na pláž Glenelg. Záhadne však zmizli a k ​​rodičom sa už nikdy nevrátili. Aj keď mnoho ľudí potvrdilo, že ich v ten deň videli na rôznych miestach, nikto nevedel povedať, kam šli. Polícia vykonala podrobné pátranie, nenašla však po nich žiadne stopy. Niektorí si mysleli, že mohli byť unesené. Zo zmiznutia obviňovali matku Nancy, ktorá ich údajne neustrážila. Tá až do svojej smrti žila nešťastný život. Rodičia detí sa kvôli tejto obrovskej traume rozviedli.

Hlavný podozrivý bol Dieter Pfennig, ktorý bol odsúdený za vraždu školáčky v roku 1983. Neboli však proti nemu žiadne dôkazy. Vláda vyhlásila odmenu 1 milión dolárov za správu o akejkoľvek stope po deťoch. Napriek niekoľkým vyšetrovaniam však prípad zostal nevyriešený.

 

 

 

Zdroj

Foto: youtube

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre