Zatiaľ čo mediálna šialenstvo okolo choroby Zika sa za uplynulý rok trochu upokojilo, cestujúci sú ešte stále opatrní a zväčša sa snažia vyhnúť miestam, z ktorých sa ešte úplne nevytratila hrozba. Existuje však celá rada destinácií, ktoré ponúkajú relaxačné tropické útočisko a kde takúto chorobu len ťažko dostanete. Navyše, sú pre vás dostupné po celý rok.

Tu je zoznam krásnych piesočných, tropických destinácií, ktoré splnia aj tie najvyššie požiadavky a nemusíte sa o svoje zdravie obávať. Na takúto dovolenku budete ešte dlho spomínať.

Ibiza

Tento španielsky párty ostrov je turistickou destináciou, o ktorú je obrovský záujem po celý rok. Nájdete tam tiež množstvo exkluzívnych klubov a reštaurácií navštevovaných hollywoodskou elitou. Taktiež je to dokonalé miesto pre romantické páry, ale aj celé rodiny. S viac ako 40 plážami na malom stredomorskom ostrove je to ideálne miesto pre každého, kto si chce dobre oddýchnuť v úžasnom prostredí.

ibiza fotografia
Foto od PaulMeek78

Azory 

Ide o portugalské súostrovie nachádzajúce sa 1 500 km od Lisabonu a okolo 3 900 km od východného pobrežia Severnej Ameriky. 9 vulkanických ostrovov je posiatych bielymi aj čiernymi pieskovými plážami. Návštevníci, ktorí hľadajú zmes krásnych útesov s plážami a pekným mestským prostredím, budú práve Azory tým dokonalým miestom. Angra do Heroísma je najdlhšie osídleným mesto na ostrovoch a zapísali ho aj na zoznam UNESCO. Ponúka svetové pamiatky, krásnu architektúru a ohromujúcu scenériu.

azore islands fotografia
Foto od alexanderfried

Seychely

Súostrovie 115 ostrovov uprostred Indického oceánu je domovom množstva prírodných rezervácií, pláží a koralových útesov. Všetky tieto miesta stoja za preskúmanie. Nachádzajú sa asi 2 200 km od pobrežia východnej Afriky. Seychely sú takým miestom, kde akonáhle pristanete, tak si uvedomíte ich veľkoleposť.

seychelles fotografia
Foto od jmhullot

Grécke ostrovy

Santorini je síce najväčšou tamojšou hviezdou, no musíte vedieť, že existuje ešte veľa ďalších gréckych ostrovov, ktoré stoja za preskúmanie. Keď budete plánovať dovolenku, tak môžete uvažovať aj nad ostrovom Milos, ktorý sa nachádza cca 40 kilometrov západne od Santorini. Je to odľahlejšie a pokojnejšie útočisko. Ak milujete nočný život, vaša cesta by mala viesť na Mykonos.

milos fotografia
Foto od JoeBreuer

Francúzska Polynézia

Vychutnajte si obľúbené medové týždne na Fidži, Šalamúnskych ostrovoch, či nádhernej Bora Bora, ktoré sú vždy medzi najväčšími lákadlami a sú to také stálice medzi destináciami. No môžete zamieriť aj inam. V tejto oblasti nájdete viac ako 100 ostrovov, na ktorých si oddýchnete v úplnej samote. Snáď vhodnejšie miesto pre takýto typ dovolenky ani nenájdete. Hotový raj.

france polynesia fotografia
Foto od Olivier Bruchez

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.