Je ťažké premýšľať o tom, že život sa vám môže z minúty na minútu zmeniť. Každý žije ten svoj a väčšina sa ho snaží každodenne zlepšovať najlepšie, ako môže. Ale niektoré veci sú bohužiaľ mimo našej kontroly a nedokážeme ich zmeniť.

Toto je Simon Brown, ktorý slúžil v armáde 13 rokov. Jeho život sa náhle zmenil. V decembri 2006 keď slúžil na misii v Basra – Irak, pomáhal so záchranou 6 jeho kolegov, ktorí mali nehodu a ich auto začalo horieť. Spočiatku sa zdalo, že Simon unikol a nič sa mu nestalo pri záchrane týchto ľudí. No všetko sa zmenilo zo sekundy na sekundu. Ostreľovač ho zasiahol priamo do tváre a začal boj o život.

Photo by youtube

Podľa BBC výstrel sa v ňom úplne roztrhol, zničil jeho ľavé oko a vážne poškodil tvár. Simon sa k danému momentu vyjadril: „Ponáhľali sa so mnou do zámku Basra, aby mi dali silné lieky, ktoré vyvolávajú kómu a odviezli ma späť do Británie. Na pravé oko vidím iba na 20 percent, čo je akoby som pozeral cez zamrznuté sklo, ale aspoň niečo. “

Môžete si predstaviť, koľko mu znetvorená tvár zobrala z dôveryhodnosti. No potom prišla do jeho života táto päťročná Temperance Pattinson. Vyrastala s láskou k vojakom a vojnovým hrdinom. Jej láska bola taká silná, že začala pomáhať veteránom už od chvíle, keď mala tri roky.

Photo by youtube

Tempy sa podieľala na mnohých veciach, ktoré pomáhajú vojakom rôznymi charitatívnymi činnosťami. No nikdy sa osobne nestretla so skutočným vojakom. A toto bolo na jej zozname vecí, ktoré chcela urobiť. Podieľala sa na založení organizácie „Pomoc pre hrdinov“, ktorá poskytuje podporu ľuďom, ktorí prežili zranenia, choroby a rany počas pôsobenia v britských ozbrojených silách.

Photo by youtube

Nakoniec sa Tempy so Simonom stretli, no on si nebol istý, ako dievčatko zareaguje na jeho výzor. A jej reakcia vás dostane. Dievčatko to zobralo úplne pokojne a vôbec nepozerala na vojaka s nejakými predsudkami. Viedli spolu zaujímavý a celkom dojemný rozhovor.

Odkedy sa video objavilo na internete, bolo zdieľané tisíckami ľudí na Facebooku.

Môžete si pozrieť ich krásny rozhovor:

https://www.youtube.com/watch?v=i5_EuMsn7_o

Zdroj: providr

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.