Vylihovanie na pláži v bežných turistických destináciách vás neláka? V takom prípade máme pre vás niekoľko tipov na nie úplne klasickú dovolenku. Na tieto miesta vám totiž stačí aj predĺžený víkend. Pozrite si, ktoré zaujímavé miesta v Európe by ste si nemali nechať ujsť.

 

Zámok Neuschwanstein

Zámok, ktorý si zamiloval aj slávny Walt Disney, by určite nemal ujsť vašej pozornosti. Nachádza sa iba niekoľko hodín cesty od Bratislavy a leží na pomedzí Rakúska a Nemecka. Rozprávkový zámok patrí medzi obľúbené turistické miesta, takže si jeho krásy môžete užívať aj napríklad cez poznávací zájazd. Ak sa však nechcete na nič viazať, cestu zvládnete aj na vlastnú päsť a okolie toho na obdivovanie ponúka tiež dosť.

Neuschwanstein
bigstockphoto

Ľubľana

Hoci cez Slovinsko mnohí prechádzajú do cieľového Chorvátska, len málokto sa zastaví obdivovať krásy hlavného mesta. Toto mesto má už dvetisíc rokov a v zásobe kopu zážitkov pre mladých i starších. Navyše od nášho hlavného mesta ju delí len 450 km.

 

Mníchov

Mesto umelcov, futbalu, áut a . Mníchov však v sebe skrýva oveľa viac. Zaujímavý je mestský park Englisher Garten, s ktorým sa nemôže porovnávať ani slávny Central Park z New Yorku.

 

Transylvánia

Temné a tajomné hory skvelo dotvárajú atmosféru miest, s ktorými sa spája mýtmi popretkávaný gróf Dracula. Výletom do Transylvánie si užijete rumunské pamiatky i nádhernú prírodu.

 

Soľná baňa Wieliczka

Soľná baňa vo Wielizcke rozhodne patrí medzi zaujímavé miesta v Európe. Nachádza sa neďaleko Krakova a skrýva v sebe neuveriteľné množstvo soľnej krásy a vyzdobených podzemných priestorov.

Wieliczka
bigstockphoto

Aj na krátky výlet do zahraničia sa nezabudnite vhodne zbaliť a vziať si tie najpotrebnejšie veci. Nezabudnite na doklady, peniaze i .

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.