Každý rok zmizne stovky tisíc ľudí. Niektorí sa nájdu a majú to šťastie, že sa môžu vrátiť k svojim blízkym, iní zas bohužiaľ nie. Veľa je takých ľudí, ktorí doslova zmiznú z povrchu zemského a nezanechajú žiadne stopy. Roky úsilia a prepracované spôsoby pátrania skrátka nie vždy prinesú pozitívne výsledky. Často tak zostanú len konšpiračné teórie, špekulácie a prázdne vákuum. Tu je zoznam 5 slávnych ľudí, ktorí zmizli za záhadných okolností a nikdy sa nenašli.

1. Senátor Hale Boggs, demokrat a jediný nesúhlasný člen Warrenovej komisie, bol na ceste do Begichu, kde chcel robiť kampaň, keď jeho let zmizol nad Aljaškou 16. októbra 1972.

, 5 známych ľudí, ktorí zmizli za skutočne záhadných okolností (1. časť)
Foto od Wikimedia

Bol to ohnivý americký demokratický politik a člen americkej snemovne reprezentantov z New Orleans v Louisiane. Hale sa prvýkrát stal členom kongresu v roku 1940 vo veku 26 rokov a v tom čase bol jej najmladším členom. Následne sa však pripojil k armáde a slúžil ako dôstojník počas druhej svetovej vojny. Po návrate k politike v roku 1946 bol Hale opäť zvolený do kongresu. Taktiež pôsobil vo Warrenovej komisii, ktorá vyšetrovala atentát na prezidenta Johna F. Kennedyho. Chlapík si získal popularitu najmä tým, že bol jediným členom, ktorý nesúhlasil so správou tejto komisie.

V osudný deň bol spolu s Nickom Begichom na ceste do Juneau na Aljaške v ich dvojmotorovom lietadle Cessna 310 a po ceste zmizli. Ich zmiznutie vyvolalo jednu z najväčších pátracích a záchranných operácií v histórii USA. Pátranie trvalo viac ako 3 600 hodín a zapojila sa do neho pobrežná stráž, námorníctvo, vzdušné sily, armáda, civilná letecká hliadka a ďalšie zložky. Operácia však nebola úspešná a dokonca nenašli ani trosky lietadla. Po 39 dňoch úsilia bolo teda vyhľadávanie zastavené.

2. Tajomný gitarista a textár Richey Edwards z Manic Street Preachers zmizol pred 25 rokmi 1. februára 1995.

, 5 známych ľudí, ktorí zmizli za skutočne záhadných okolností (1. časť)
Foto od youtube

Richard James Edwards, známy ako Richey Edwards, bol waleským hudobníkom. Bol textárom a gitaristom britskej nezávislej rockovej skupiny s názvom Richey, ktorá si získala vďaka svojim temným a politicky motivovaným piesňam popularitu. Richey mal problémy so sebapoškodzovaním aj alkoholom. Nuž a osudným dňom bol 1. február 1995, kedy Richey odišiel z hotela o 7:00 hod. Od toho dňa ho už nikdy nikto nevidel. Richey Edwards bol v novembri 2008 vyhlásený za mŕtveho.

3. Sean Flynn, vysoko uznávaný vojnový fotožurnalista a syn hollywoodskeho herca Errola Flynna, zmizol v roku 1970 v Kambodži, kde pracoval počas vojny vo Vietname.

, 5 známych ľudí, ktorí zmizli za skutočne záhadných okolností (1. časť)
Foto od Wikimedia

Sean Flynn sa narodil 31. mája 1941 a bol jediným synom hollywoodskej superhviezdy Errola Flynna. Sean sa istý čas snažil nasledovať kroky svojho otca a stať sa hercom, no to mu dlho nevydržalo. Svoje uplatnenie napokon našiel vo fotožurnalistike. Sean v osudné dni odcestoval spolu s vojskami do vojnových zón, kde hľadal zaujímavé a neobvyklé fotografie. Snažil sa fotografovať vo viacerých vojnách, no tá vo Vietname sa mu stala osudnou.

Písal sa 6. apríl 1970, keď Sean a jeho kolegyňa Dana Stone dostali tip na kontrolný bod Viet Cong na diaľnici. Obaja sa teda rozhodli odcestovať na svojom motocykli, aby sa o tomto tipe sami presvedčili. Nuž a odvtedy zmizli bez stopy. Podľa neoverenej správy boli Sean a Dana zajatí partizánskymi bojovníkmi armády Viet Kong. Lili Damita, Seanova matka, sa pokúšala svojho syna nájsť, ale bez úspechu. Sean bol v roku 1984 vyhlásený za mŕtveho na príkaz jeho matky.

4. Jimmy Hoffa, inšpirácia pre film od Martina Scorcese s názvom The Irishman, zmizol v roku 1975. Jeho zmiznutie je záhadou, ktorá stále čaká na vyriešenie.

, 5 známych ľudí, ktorí zmizli za skutočne záhadných okolností (1. časť)
Foto od Pixabay

James Riddle Hoffa, známy ako Jimmy Hoffa, bol prezidentom zväzu International Brotherhood of Teamsters (IBT) 14 rokov a to od roku 1957 do roku 1971. Začiatkom 20. storočia sa stal odborovým aktivistom a do polovice dvadsiatych rokov sa stal významnou osobnosťou. Jimmy bol nápomocný pri schvaľovaní prvej národnej dohody o nákladnej doprave. Počas svojho pôsobenia IBT rástlo exponenciálne v celej Amerike, aby sa napokon stal najväčším zväzom s viac ako 2,3 miliónmi členmi.

Okrem obrovského úspechu bol však tento muž úzko prepojený s organizovaným zločinom. A to až do takej miery, že dostal trest odňatia slobody na 13 rokov. Jeho rozsudok bol znížený prezidentom Nixonom pod podmienkou, že sa až do roku 1980 nezapojí do žiadnej činnosti spojenej s odbormi. 30. júna 1975 však Jimmy za podozrivých okolností zmizol z reštaurácie v Detroite.

5. V roku 2006 zmizol Joseph Pichler, ktorého poznáte ešte ako dieťa z 3. a 4. časti filmového seriálu Beethoven. K dnešnému dňu neexistuje ani náznak jeho pobytu a ani toho, čo sa mu stalo.

, 5 známych ľudí, ktorí zmizli za skutočne záhadných okolností (1. časť)
Foto od youtube

Joseph David Wolfgang Pichler, alebo Joe Pichler, sa narodil v roku 1987. Bol štvrtým z piatich detí. Joe sa presťahoval do Los Angeles so svojou rodinou vo veku šiestich rokov, aby začal svoju hereckú kariéru. Pracoval v niekoľkých reklamách a filmoch. Jeho najslávnejšou úlohou bola rola vo filmovom seriáli Beethoven. Joe sa však potom na žiadosť svojej rodiny vrátil do svojho rodného mesta Bremerton vo Washingtone. Strednú školu ukončil v roku 2005 a plánoval sa vrátiť späť do Los Angeles, aby pokračoval v hereckej kariére.

Počas svojho pôsobenia v rodnom meste sa mladík zamestnal na plný úväzok v TeleTech ako telefónny technik. Naposledy ho počuli 5. januára 2006 o 4:15 hod.. V deň, keď zmizol, volal priateľovi. Josephova Toyota bola objavená o štyri dni po jeho zmiznutí. Hoci polícia mala podozrenie, že ide o samovraždu, tak jeho telo sa nikdy nenašlo.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.