Všetci máme nejaké návyky, ktoré chtiac či nechtiac patria do našej každodennej rutiny. Existujú však aj také návyky, ktoré sú bizarné a ľudia si ich nechcú pripustiť. Toto je 5 z nich. 

Prepočítavanie čísel

Mnoho z nás môže mať šťastné číslo alebo sa môže vyhnúť číslu 13 zo strachu, že bude mať smolu. Predstavte si však, že budete musieť vykonávať takmer všetky svoje každodenné činnosti – umývanie rúk, zatváranie dverí, čistenie zubov – v párnych číslach, pretože máte odpor k nepárnym číslam. Alebo čo keby ste chceli mať vo svojom dome všetko, napríklad termostat, ovládače hlasitosti a budíky nastavené na nepárne čísla, pretože len tie sú v poriadku? Táto silná potreba počítať a riadiť svoj život párnymi alebo nepárnymi číslami sa inak nazýva Aritmománia.

Jedenie zvláštnych vecí

Zdroj: www.rehabilitace.info

Máte chuť na špongiu, bahno alebo kus dreva? V tom prípade trpíte zrejme Pica syndrómom. Výskyt tohto zlozvyku sa neustále zvyšuje a nemusí ísť ani o tehotné ženy.

Chorobné čuchanie

Tento zlozvyk je známy aj pod pojmom čuchová posadnutosť. Vedeli ste, že niektorí ľudia sa doslova musia nabažiť pachu niektorých vecí? Títo ľudia nemôžu prežiť deň napríklad bez pachu nechtov, hliny, pracích prostriedkov a dokonca aj plesní.

Nenávidenie vlasov

Zdroj: Pinterest

Zvyk trhať vlasy, inak známy aj ako Trichotillomania, si vyžaduje ťahanie vlasov či už z pokožky hlavy, rias alebo obočia. Tento zlozvyk sa stáva častokrát veľmi návykovým a vedie ľudí do určitého tranzu.

Fénovanie v spodnej časti tela

Tento zvyk nie je len zvláštnym rozmarom niektorých celebrít. Tvrdí sa, že fénovanie v spodnej časti tela je prevenciou kvasinkových infekcií. V niektorých prípadoch však ide výlučne o upokojujúce pohladenie teplého vzduchu „tam dole“.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.