Títo Thajčania sú si veľmi nápomocní a neváhajú pomôcť komukoľvek, nech už ide aj o veľmi náročnú misiu. Predviedli skvelú tímovú prácu, aby vytiahli havarovaný pickup po strmom kopci späť na cestu. K nešťastiu došlo potom, čo muž pri vedení vozidla stratil kontrolu a dostal šmyk. 

Foto od youtube

Nehoda sa odohrala v thajskej provincii Chiang Mai, kde šofér padol dole strmým kopcom potom, čo prechádzal poľnou cestou a nezvládol riadenie. Miestni ľudia však neváhali a okamžite sa pridali k záchrannej akcii. 50 obyvateľov ťahalo vrak vozidla hore kopcom, keďže to sa kotúľalo dole kapustovým poľom a uviazlo až na jeho konci. 

Vodičovi sa našťastie nič nestalo a pomohli mu dostať sa z pickupu von. Následne vzali laná, pripevnili ich k vozidlu a ťahali ho. Po takmer hodine sa im podarilo vytiahnuť vozidlo späť na cestu. Malinee Leowang, neter vodiča, sa vyjadrila takto: „Videla som ako sa pickup niekoľkokrát prevrátil počas toho ako letel dole kopcom. Bežala som k autu a kameňom rozbila okná, aby som strýka dostala von. Na pomoc nám však okamžite prišlo niekoľko dedinčanov aj bez toho, aby ich niekto volal“. 

Foto od youtube

Chlapík našťastie nehodu prežil len s drobnými reznými ranami a modrinami. „Strýko nebol vážne zranený a auto bude môcť byť opravené. Chcem veľmi pekne poďakovať dedinčanom za ich pomoc,“ dodala Malinee. 

Viac zo záchrannej akcie si môžete pozrieť na videu:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.